W sobotę 22 maja w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w lekkiej atletyce, w których bolesłavianie zdobyli 15 medali. Kolejne 5 medali zawodnicy zdobyli w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, które odbyły się równolegle w niektórych konkurencjach (zawody o odbędą się 5.06.2021).

W kategorii juniorów złoto wywalczyli:

• Filip Burniak w rzucie młotem (45.47 m)
  • Michał Zazula w skoku w dal (6,47 m)
  • Gabriel Sadowski w biegu na 2000 m z przeszkodami (6.50.34 s)
  • Karolina Zawada w biegu na 1500 m z przeszkodami (6.01.88 s)

Srebrne medale zdobyli:

• Szymon Szal w skoku o tyczce (3.20 m)
  • Michał Zazula w skoku wzwyż (175 cm)
  • Grzegorz Czepiel w rzucie młotem (46.84 m)
  • Małgorzata Olszowa w biegu na 400 m ppł. (72.27 s)
  • Ewelina Grudzień w rzucie młotem (36.06 m)
  • Oskar Wójcik w biegu na 400 m (53.02 s)
  • Filip Burniak w rzucie oszczepem (37.02 m)

Brązowe medale wywalczyli

• Bartosz Maćkowiak w pchnięciu kulą (11.63 m),
  • Karolina Guzowska w biegu na 400 m ppł (72.73 s),
  • Julita Jośko w rzucie młotem (36.02 m)
  • Ewelina Grudzień w rzucie oszczepem (33,75m)

W kategorii młodzików bezkonkurencyjni byli: Oliwier Skorupiński w biegu na 1000 m z przeszkodami (3.01.29 s) oraz Mateusz Kupczak w rzucie młotem (28.45 m), którzy zwyciężyli w swoich konkurencjach. Drugie miejsce zajął Michał Bonk w rzucie młotem (28.01 m). Trzecie miejsca zdobyli Julia Halewicz w rzucie młotem (31.12 m), Mikołaj Trzcinka w biegu na 1000 m z przeszkodami (3.13.48 s).

Gratulujemy zdobytych medali i rekordów życiowych.