2009

Na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale świetnie spisał się rekordzista Dolnego Śląska – Wojciech Kowalski. Rozpoczął on mistrzostwa od biegu eliminacyjnego, gdzie w swojej serii zdeklasował rywali wygrywając z dużą przewagą. Do biegu finałowego nasz sześciuset metrowiec zakwalifikował się z drugim czasem. Po zaciętej walce w finale ostatecznie do mety dobiegł na drugiej pozycji uzyskując tytuł Wicemistrza Polski. Sukcesy Wojtka miały ciąg dalszy w sezonie letnim.

W lipcu 2009 roku na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Wojtek wraz ze swoimi klubowymi kolegami zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu rozstawnym 4x400m. Nasza sztafeta w składzie Wojciech Kowalski, Patryk Pieczarka, Mateusz Pawluk oraz Marcin Zgodziński pierwszy raz w historii klubu uzyskała tak wysokie miejsce na zawodach rangi mistrzowskiej.

Po raz kolejny swoją dominację nad rywalami udowodnił Jacek Nabożny. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski nasz wychowanek (reprezentujący AZS AWF Wrocław) zanotował doskonały występ. W 10 konkurencjach wieloboju zgromadził 7199 punktów, uzyskując tym samym tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. W sezonie 2009 Jacek zdobył także brązowy medal w 10-boju na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Sezon letni kończy się wraz z rozegraniem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Małego Memoriału im. J. Kusocińskiego. Najlepiej w lekkoatletycznej reprezentacji Bolesławca na makroregionie zaprezentowali się Grzegorz Szuszkiewicz w rzucie młotem i Paula Kowalik w skoku w dal. Wicemistrzami zostali: Jagoda Brakoniecka w rzucie młotem, Beata Dąbal w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, Anna Twardowska w chodzie oraz Zuzanna Trościńska w skoku wzwyż.

Kwalifikacje na Mały Memoriał im. J. Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików) uzyskała skoczkini w dal – Paula Kowalik, młociarz Grzegorz Szuszkiewicz, a także trenująca chód Anna Twardowska.