Marketing i promocja

2023: Re-branding

Idąc z duchem czasów, przyszedł czas na odświeżenie wizerunku klubu w ramach tego procesu powstała nowa strona internetowa. Zbudowana zgodnie z wytycznymi nowego minimalistycznego i estetycznego, a przede wszystkim dynamicznego wizerunku klubu. Nowe logo przedstawia dynamiczną literę B — pieszczotliwie nazwana przez zawodników „szybkie B”. Kolory klubowe zostały delikatnie zmodyfikowane, pozostając w ramach pierwotnego zestawu. Nowy pomarańczowy jest mocny i wyrazisty zaś królewski granatowy to głęboki i żywy odcień błękitu.

Nowe logo w pełnej wersji.
Nowe stroje sportowe MKS Bolesłavia.

Obecne działania

Od momentu przejęcia obowiązków utrzymania strony internetowej nieustanie współpracujemy z lokalnymi mediami, przekazując informacje o sukcesach naszych zawodników. Mimo trudnych czasów związanych z pandemią i sytuacją ekonomiczną nie ustajemy w działaniach promocyjnych klubu.

Trochę historii…

Od momentu powstania MKS Bolesłavia zarówno działacze, jak i trenerzy kładli ogromny nacisk na promowanie lekkiej atletyki na terenie Bolesławca i okolic. Na przestrzeni lat o sukcesach bolesławieckich lekkoatletów głośno było na stadionach w całej Polsce, a także poza jej granicami.

Nigdy młodzi sportowcy nie zapominali, skąd pochodzą i jakie mają korzenie. Do chwili obecnej na stadionach można spotkać byłych wychowanków klubu, którzy z wielką radością noszą stare koszulki Bolesłavii z herbem Bolesławca.

Działalność promocyjna w MKS Bolesławia sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to włodarze klubu współpracowali z lokalną prasą i przygotowywali obszerne artykuły dotyczące osiągnięć bolesławieckich lekkoatletów.

Znaczny rozkwit tej formy działalności w klubie nastąpił po 2005 r. kiedy to podjęto decyzję, że barwami klubowymi zostają kolory granatowy i pomarańczowy. Pomysłodawczynią tego zestawu była trener Małgorzata Markowska. Od 2004 r. zawodnicy MKS Bolesłavia na stadionach lekkoatletycznych występują w dresach w barwach klubowych z herbem miasta Bolesławca na piersi. W późniejszym okresie w ramach organizacji przez klub zawodów i zakończeń sezonu powstało blisko 5 modeli oficjalnych koszulek klubowych, z których najbardziej do gustu przypadła ta z napisem „Królowa jest tylko jedna”. Młodzież obecnie dysponuje na treningach i zawodach kompletnym strojem lekkoatletycznym: dres, dwa rodzaje koszulek, getry, strój startowy. Wyposażenie młodych sportowców uzupełnione zostało o koszulkę reprezentacyjną Puma oraz torbę sportową Puma z logiem klubu.

W latach 2006-2008 na serwerze Urzędu Miasta Bolesławca dostępna była oficjalna strona klubu. Twórcą witryny był Dariusz Banaszak, natomiast nadzór merytoryczny sprawował Waldemar Krysztofiak. Podczas obchodów 40-lecia klubu wydana została pierwsza monografia klubu pt. „Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia 1996 – 2006” autorstwa Waldemara Krysztofiaka. Zawierała ona obszerne źródło wiadomości dotyczące powstania sportu szkolnego w Bolesławcu, rozwoju wszystkich sekcji MKS Bolesłavia w latach 1966 – 2006.

W 2005 r. do klubu dołączył instruktor lekkiej atletyki, były wychowanek, a co najważniejsze menedżer sportu Bartosz Gruman. Od 2008 r. sprawuje on funkcję prezesa klubu. Z jego inicjatywy podpisane zostały kontrakty z firmą Polanik (promowanie sprzętu lekkoatletycznego)oraz Puma (promowanie odzieży sportowej), Colgate (nagrody dla zawodników podczas imprez organizowanych przez klub), Ceramika Bolesławiecka (produkcja kubków na Memoriał im. Stanisława Merdasa), Bank Zachodni WBK.

Od 2006 r. MKS Bolesłavia jest organizatorem Memoriału im. Stanisława Merdasa w rzutach lekkoatletycznych, od 2005 r. Olimpiady Żaków, a także od 2007 r. sprawuje patronat sportowy nad Dolnośląskim Mityngiem Lekkoatletycznym w Świętoszowie. 16 września 2007 r. powstało logo MKS Bolesłavia. Logotyp składa się z dwójki sportowców biegnących po bieżni. Barwy loga nawiązują do barw klubowych. Pomysłodawcą logo jest Justyna Serafińska, autorem zaś zaprzyjaźniony z klubem Eryk Lewandowski, odegrał bardzo istotną rolę w tworzeniu prac na rzecz Bolesłavii, wielokrotnie bezinteresownie służył swoją fachową pomocą.

12 stycznia 2008 r. powstała unowocześniona strona MKS Bolesłavia. Początkowo zawierała informacje dotyczące działalności klubu, komunikaty organizacyjne i końcowe zawodów, później jednak wzbogacona została o galerie i filmy z ważnych imprez sportowych czy też obozów. Początkowo adresem była domena www.boleslavia.pl.

Po wyłonieniu nowych władz klubowych w 2008 r. pracę w MKS Bolesłavia rozpoczęła Justyna Serafińska. Została powołana na stanowisko sekretarza klubu. Pracę swą skoncentrowała na działalności marketingowej i promowaniu klubu. Jest autorką większości zdjęć i filmów o MKS Bolesłavia. W Zarządzie klubu znalazł się również zdolny i obiecujący trener Paweł Wiśniewski. Oprócz prowadzenia treningów w klubie pełni także funkcję fotografa.

Od 2007 r. powstały dwa kalendarze MKS Bolesłavia, mała monografia klubu, tabele z najwybitniejszymi zawodnikami w 2008 r., wydano 3 foldery opisujące najwybitniejszych sportowców. Od 2008 r. przeprowadzono blisko 10 profesjonalnych sesji fotograficznych, z czego najważniejsze to sesja na potrzeby Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, w której udział wzięła Paula Kowalik, sesja z medalistami Mistrzostw Polski (Jacek Nabożny, Katarzyna Romaszko, Patryk Dudyński), sesja z okazji 45-lecia klubu (Karolina Kędzia, Jacek Nabożny, Agnieszka Dalmata, Dominika Kamińska, Ewa Ochocka, Bartosz Wróbel).

W latach 2006-2010 klub współpracuje z lokalnym portalem www.istotneinformacje.pl, na łamach którego pojawiło się około 200 artykułów i dołączonych do nich galerii z ważnych wydarzeń z życia klubu. Redaktorzy pracujący w portalu są również autorami filmów z takich imprez lekkoatletycznych jak Memoriał im. Stanisława Merdasa czy Olimpiada Żaków. Sukcesy zawodników klubu także prezentowane są na łamach telewizji TVP3 Wrocław, Azart-Sat, czy też Telewizji Łużyce. W organizowanym przez BKS oraz portal Istotne Informacje plebiscycie na najbardziej popularną dyscyplinę sportu w Bolesławcu w 2008 r. – MKS Bolesłavia zajął pierwsze miejsce. Od 2009 r. MKS Bolesłavia należy do organizacji pożytku publicznego. Każdy podatnik w swoim corocznym zeznaniu może przekazać 1% swojego podatku na rzecz bolesławieckiego klubu.

Na początku 2009 r. Zarząd MKS Bolesłavia zdecydował o przeniesieniu strony klubowej na adres www.boleslavia.dzla.pl w ramach współpracy z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Obecnie strona została zmodyfikowana i stanowi doskonałą formę prezentacji osiągnięć zawodników i promocji klubu, i Bolesławca na arenach ogólnopolskich.

Do 2019 r. administratorem strony była Justyna Serafińska-Gruman od 2020 r. rolę tę przejął Eryk Lewandowski członek zarządu klubu.

.