2008

Rok 2008 szczególnie udanie rozpoczął się dla naszego wieloboisty – Jacka Nabożnego. Na Halowych Mistrzostwach Polski w Wielobojach Jacek wraz z kolegą po fachu Szymonem Czapieskim z SL WKS Zawisza Bydgoszcz uzyskał dokładnie taką samą ilość punktów wielobojowych i tym samym wspólnie ustanowili aktualny do dziś Rekord Polski w 7- boju. Jacek nie pozostawił jednak złudzeń swoim kolegom wieloboistom, kto jest najlepszy w sezonie letnim. Swoją dominację w 10- boju udowodnił na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wielobojach w Zielonej Górze. Uzyskał doskonały wynik – 7263 pkt, pozostawiając swoich rywali za sobą: o 366 pkt drugiego Marcina Przybyła z MKS – MOS Wrocław i o 670 pkt trzeciego ww. Szymona Czapieskiego.

Sezon 2008 był również niezwykle udany dla zawodników Bolesłavii startujących w kategorii juniora młodszego (16 – 17 lat). Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy dwoje zawodników zdobyło tytuł Mistrza Polski. Katarzyna Romaszko była najlepszą zawodniczką (w skoku w dal) nie tylko w finale, ale już w eliminacjach nie pozostawiała swoim przeciwniczką złudzeń. Znakomicie wystartował również Patryk Dudyński, który w finale pokonał swojego największego rywala Grzegorza Zimniewicza. W trudnej technicznej konkurencji – 110 m ppł uzyskał czas 13.99 s. Nie chcąc pozostać w cieniu starszych kolegów z klubu o dobre rezultaty na najważniejszych sportowych imprezach postarali się również młodzicy. W stolicy Dolnego Śląska na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików znakomicie zaprezentowały się Agnieszka Dalmata i Aneta Bujak. Obie lekkoatletki uzyskały tytuł mistrzyni i wicemistrzyni zawodów. Ta pierwsza swój sukces odniosła w rzucie dyskiem, a drugą lokatę uzyskała w pchnięciu kulą. Anecie Bujak I miejsce przypadło w rzucie oszczepem, a w rzucie młotem uplasowała się na II miejscu. Na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale stanęli: Mateusz Bieńkowski w rzucie oszczepem i Paulina Olszowy w biegu na 1000m. Medal brązowy wywalczył Maciej
Chojnacki w biegu na 110 m ppł. Nasze podwójne medalistki z Makroregionu Młodzików – Agnieszka Dalmata i Aneta Bujak dostarczyły nam również wiele radości zdobywając miejsca medalowe w swoich koronnych konkurencjach na Małym Memoriale Kusocińskiego. Agnieszka Dalmata wróciła do domu ze złotym medalem i tytułem Mistrzyni Polski Małego Memoriału Kusocińskiego w rzucie dyskiem. Aneta Bujak w rzucie oszczepem zdobyła III miejsce.

Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Klubu w roku 2008:

• zawodnik klubu – Jacek Nabożny – zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów;
  • czwórka zawodników reprezentowała Polskę w Meczach Międzynarodowych;
  • klub zdobył w roku 2008 trzynaście medali Mistrzostw Polski (pięć złotych, dwa srebrne i sześć brązowych – łącznie z MP LZS);
  • klub zdobył 110,13 pkt w systemie sportu młodzieżowego, zajmując 22 miejsce wśród klubów na Dolnym Śląsku i 272 miejsce wśród klubów całej Polski na 3010 sklasyfikowanych;