2010

Sezon 2010, jak co roku, rozpoczął się dla naszych lekkoatletów od startów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale. Najbardziej udany występ na tych mistrzostwach zanotowała Katarzyna Romaszko. Nasza zawodniczka w piątej próbie konkursu skoku w dal wyszła na prowadzenie, niestety w ostatniej kolejce dalszy skok oddała jej rywalka ze skoczni. Ostatecznie wynik 5,59 zagwarantował Kasi srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Na Mistrzostwach Polski w wielobojach bardzo dobrze spisali się wychowankowie MKS Bolesłavia Bolesławiec. Na zawodach rozegranych w Opolu najlepiej wypadł dziesięcioboista – Jacek Nabożny, który zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Podczas mistrzostw zdobył 7696 pkt, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Dawida Pyrę o 25 pkt. Należy nadmienić, iż Jacek jest w wieku młodzieżowca i startował ze starszymi zawodnikami. Świetnie na imprezie seniorskiej spisała się również Karolina Kędzia, która wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w kobiecym 7-boju. Przegrała jedynie z Izabelą Mikołajczyk, zawodniczką WLKS Wrocław. Karolina, podobnie jak Jacek Nabożny, trenuje we wrocławskim AZS AWF.

Kolejny medal dla Bolesłavii był dziełem Agnieszki Dalmaty. Zawodniczka ta na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze odniosła spektakularny sukces. W finale przy dużych opadach deszczu oddawała znakomite rzuty, dając rywalkom popis swojej doskonałej formy. Wynik 45,49m nie tylko przyniósł Agnieszce tytuł Mistrzyni Polski ale również zapewnił start na międzynarodowym meczu Polska ? Niemcy w Bornie (Niemcy). Zapowiedzią udanych startów w sezonie 2010 dla Bartosza Wróbla było II miejsce Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (do lat 15) w biegach przełajowych w Żaganiu. Dobrą passę wraz z kolegami i koleżankami klubowymi Bartek kontynuował na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Bolesławiecka młodzież wróciła do domu z czterema medalami. Na pierwszym miejscu wśród młodzików w biegu na 2000m został sklasyfikowany Bartosz Wróbel. Drugą lokatę w biegu na 100m uzyskała Ewa Ochocka. III miejsca i medale brązowe były zasługą Pauli Kowalik i Szymona Bulandy. Medaliści z tych zawodów: Bartosz Wróbel, Ewa Ochocka i Paula Kowalik reprezentowali nasz Klub na Małym Memoriale im J. Kusocińskiego w Toruniu. Świetne tradycje bolesławieckich średniodystansowców podtrzymał Bartosz Wróbel zajmując III miejsce i ustanawiając nowy rekord