W ostatnią sobotę i niedzielę w Zgorzelcu (8-9.05.2021) odbył się Memoriał W. Nowickiego i J. Wiatrowskiego, podczas którego wieloboiści rozgrywali Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach lekkoatletycznych. Lekkoatleci MKS Bolesłavia mieli okazję sprawdzić swoja formę w rywalizacji z rówieśnikami zdobywając dwa tytuły Mistrzów Dolnego Śląska i jeden medal brązowy. Dla wielu młodych zawodników była to pierwsza okazja do startu w wieloboju.

Zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobrą dyspozycją wykazał się na początku sezonu Michał Zazula. Mistrz Polski z poprzedniego roku w skoku w dal podopieczny trenera Rafała Grumana wygrał rywalizację w dziesięcioboju w kategorii U20 wynikiem 5920 pkt. W kategorii U18 trzeci był Szymon Szal (5199 pkt). Złoty medal w siedmioboju kobiet w kategorii U20 zdobyła trenująca pod okiem trenera Pawła Wiśniewskiego Izabela Kalenik (3614 pkt). W kategorii U16 w pięcioboju Emilia Burmas była szósta, Katarzyna Pierzchalska zajęła ósmą pozycję, a Kinga Miżdal dziesiątą.

Dla pozostałych zawodniczek i zawodników MKS Bolesłavia był to kolejny sprawdzian przed Mistrzostwami Dolnego Śląska Juniorów (22.05) oraz Mistrzostwami Dolnego Śląska Młodzików (5.06). Start ten i rekordy życiowe młodych bolesławian pokazał, że pierwszy etap przygotowań do sezonu został solidnie przepracowany i z nadziejami oczekujemy rywalizacji w mistrzowskich imprezach.

Na uznanie zasługują wyniki uzyskane przez Gracjana Kozaka, który w dysku 2kg uzyskał wynik 51,83m i w pchnięciu kulą 7,26kg uzyskał wynik 16,05m.

W Zgorzelcu oprócz wieloboistów startowali: Hubert Durtka, Bartosz Karpiak, Gabriel Sadowski, Eryk Lorenc, Filip Burniak, Mateusz Kupczak, Piotr Tutak, Grzegorz Czepiel, Mikołaj Gapiński, Amelia Szymska, Julia Szymska, Aleksandra Grabarz, Paulina Kunka, Żaneta Woźniak, Małgorzata Olszowa, Karina Brzezińska, Julia Halewicz, Ewelina Grudzień, Maja Karasiewicz.

Szczegółowe wyniki na stronie DZLA

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz