2005 – 2006

Rok 2005 rozpoczął się dla Bolesłavii sukcesami. Na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na drugim stopniu podium – zdobywając srebrny medal mistrzostw – stanęła Emilia Kumoś. Zdobyła ona także wicemistrzostwo Polski juniorów w Spale na dystansie 1500 m z nowym rekordem życiowym 4:39,73 s. Nieco gorzej od swojej klubowej koleżanki spisał się Łukasz Kolanek. Startując na dystansie 60 m ppł wywalczył VII miejsce z wynikiem 8,62 s. Start Emilii Kumoś na Halowych Mistrzostwach Polski był znakomitą zapowiedzią udanych występów tej zawodniczki na imprezach rangi mistrzowskiej. Podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych łupem naszej lekkoatletki padło srebro. Po zaciętej walce z Aleksandrą Nowak z MKS Turso Elbląg na dystansie 4000 m zawodniczka wywalczyła drugie w tym sezonie
wicemistrzostwo Polski.

Po raz kolejny przynależność do krajowej czołówki Emilka potwierdziła w Bydgoszczy na Mistrzostwach Polski Juniorów. Podczas biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami zdobyła brązowy medal i kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów. Start na Mistrzostwach Europy Juniorów to już ogromne osiągnięcie dla klubu i zawodniczki, dopełnieniem tego sukcesu było IX miejsce w finale biegu na 3000 m z przeszkodami (10;43.26 s). Oprócz zawodów mistrzowskich, organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, zawodnicy

Klubu startowali też na Mistrzostwach Polski i Igrzyskach Ludowych Związków Sportowych. Medale na tych zawodach zdobyli: Mateusz Psalmister w rzucie dyskiem oraz Emilia Kumoś w biegach na 800 m, 3000 m i w sztafecie 4×400 m. Na Małym Memoriale im. J. Kusocińskiego płotkarz – Tomasz Król zdobył brązowy medal w biegu na 300 m ppł.

Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Klubu w roku 2005:

• klub zdobył dziesięć medali Mistrzostw Polski (jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych);
  • klub zdobył 108,5 pkt w systemie sportu młodzieżowego, zajmując 23 miejsce z pośród 203 klubów na Dolnym Śląsku i 238 miejsce z pośród klubów całek Polski na 2477 sklasyfikowanych;