Świetny występ młodzików MKS Bolesłavia

Bardzo dobry występ zanotowały najmłodsze zawodniczki i zawodnicy MKS Bolesłavia w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików obejmujących województwa Dolnośląskie i Lubuskie, które odbyły się w ostatnią sobotę we Wrocławiu. Impreza ta była zarazem ostatnią możliwością uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 27-28 września w Zielonej Górze.

Ozdobą zawodów był skok wzwyż, w którym rekordzista Polski w sześcioboju Mateusz Tofil  ustanawiając nowy rekord życiowy (2.01 m) wyprzedził kolejnego zawodnika aż o 26 cm bijąc rekord Dolnego Śląska. Podopieczny  Bartosza Grumana i Pawła Wiśniewskiego   postanowił zaatakować rekord Polski młodzików (2.06 m). Niestety dwa skoki na wysokości 2.07 m były nieudane. Trzeba zaznaczyć ,że Mateusz chwilę wcześniej wywalczył złoty medal w biegu na 110 m ppł w doskonałym czasie 14.88 co również jest nowym rekordem życiowym i rekordem Dolnego Śląska tego młodego Bolesławianina. W skoku wzwyż Bolesłavia miała jeszcze dwóch zawodników. Robiący systematyczne postępy Przemysław Mienculewicz  zajął 5 lokatę (1.65 m), a Radosław Wąsik  szesnastą (1.45). Obaj zawodnicy są podopiecznymi Pawła Wiśniewskiego.

W biegu na 110 m ppł  trenujący pod okiem Bartosza Grumana Kacper Popławski był czwarty (15.84 s), a zawodnik Małgorzaty Markowskiej Joel Kusiciel dwunasty (17.04 s). Ten ostatni bardzo dobrze też zaprezentował się w biegu  na 300 m ppł zajmując czwarte miejsce (42.46). Z podopiecznych trenerki Markowskiej Martyna Pachulska zajęła szóstą lokatę w biegu na 300 m ppł (50.01 s) oraz siódmą w biegu na 100 m ppł (17.18 s). Krzysztof Kamiński był czternasty w biegu na 1000 m (3.43.05 min).

W skoku w dal dobrze spisał się rozpoczynający swoją przygodę z lekkoatletyką Michał Sobkowicz, który skokiem na odległość 5.37 m zajął siódmą lokatę. W tej samej konkurencji szesnasty był Szymon Michalski (4.60 m).

Niemałych emocji dostarczył bieg na 2000 m, w którym zawodnik trenera Grumana Tobiasz Burzyński dał się wyprzedzić dopiero na ostatnich metrach uzyskując czas 6:17,01s. Kacper Kanikowski w tym samym biegu zajął ósmą lokatę (7:01,66s). Borykająca się w tym roku z kontuzjami Dominika Kwaszcz zajęła trzecie miejsce w biegu na 100m (12.61s). Dominika trenuje pod okiem Bartosza Grumana. Na 100 m startowały jeszcze dwie zawodniczki  podopieczne trenera Ryszarda Posackiego. Aleksandra Niezgoda była dziesiąta (13.37 s) a Sylwia Jaźwicz  czternasta (13.84 s). Dziesiąte lokaty zajęli Kamil Kawka na 600 m (1:35,10s) oraz Natalia Regińska na 300m (45.59).

Wiele radości dostarczyli nam nasi chodziarze. Mateusz Kwieciński był piąty na dystansie 5000 m (31:41,69s), a wspaniale walcząca z dystansem 3000 m Marcelina Drozdek  ukończyła konkurencję na drugim miejscu . Niestety w wyniku protestu jednej z ekip podopieczna Bartosza Grumana została zdyskwalifikowana.

Marcelina nabiera dopiero doświadczenia  i popełnia jeszcze błędy. Dzisiaj pokazała jednak, że ma ogromne serce do walki i duże możliwości. Myślę, że w przyszłości przysporzy nam wiele powodów do radości – powiedział po zakończeniu konkurencji Paweł Wiśniewski.

Do dobrych wyników podopiecznych trenera Tomasza Markowskiego zdążyliśmy już przywyknąć.

Nie zawiódł zwycięzca w rzucie oszczepem Dominik Stec, który ustanawiając rekord życiowy (57.88 m ) wywalczył złoty medal. W tej samej konkurencji ósmy był Damian Biernacki (40.50 m), a Radosław Hutnik trzynasty (34.27 m). Dominik Stec wywalczył również srebro  w rzucie młotem (39.11 m). W rzucie dyskiem Damian Biernacki zajął szóstą lokatę (36.67m), a Radosław Hutnik szesnastą (28.45 m). W konkurencji rzutu młotem i dyskiem wystartowały Julia Kawałko i Laura Śledzińska. Ta pierwsza zajęła dziewiątą lokatę w rzucie młotem(25.73 m) oraz siedemnastą w rzucie dyskiem (18.74 m). Laura natomiast była odpowiedni w tych samych konkurencjach jedenasta (25.17 m) oraz szósta (31.05 m).

Doskonale spisała się sztafeta 4×100 m dziewcząt. Nasze zawodniczki biegnąc w składzie Sylwia Jaźwicz, Aleksandra Niezgoda, Natalia Regińska oraz Dominika Kwaszcz nie dały szans konkurentkom i czasem 51.74 s wywalczyły złoty medal. Ich koledzy na tym samym dystansie (Kamil Kawka, Szymon Michalski, Michał Sobkowicz, Przemysław Minculewicz) zajęli szóste miejsce (50.60 s).

MKS Bolesłavia spośród 34 sklasyfikowanych klubów zajęła 4 miejsce z dorobkiem 35 punktów tracąc do trzeciego miejsca zaledwie jeden punkt.

Teraz przed naszymi młodymi lekkoatletkami i lekkoatletami Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze. Życzymy powodzenia.