15 medali Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików

Z piętnastoma krążkami wrócili zawodnicy MKS Bolesłavia z Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, które odbyły się 15 czerwca we Wrocławiu.

Doskonale zaprezentowali się podopieczni trenera Bartosza Grumana. Dominika Kwaszcz zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m (12.52 s) oraz zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m (43.48 s). W chodzie sportowym na 3000 m Mateusz Kwieciński zdobył złoty medal. Prowadzący od startu do mety Tobiasz Burzyński zdobył złoty medal na 2000 m (6.13.02 min), a jego kolega Kacper Popławski nie dał szans przeciwnikom w biegu na 300 ppł (42.01 s).

Na tym samym dystansie brąz wywalczył zawodnik Małgorzaty Markowskiej Joel Kusiciel (43.38). Z innych podopiecznych trenerki Martyna Pachulska zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m ppł (17.03 s) oraz brązowy na 300 m ppł (50.97 s). W biegu na 1000 m Kacper Kanikowski był siódmy (3.07.01 min), a Krzysztof Kamiński jedenasty (3.31.02 min). Rozpoczynający dopiero swoją przygodę z lekkoatletyką Michał Sobkowicz zajął siódmą lokatę w skoku w dal (5.45 m).

Ogromną niespodziankę sprawił podopieczny Pawła Wiśniewskiego Przemysław Mienculewicz, który poprawiając o pięć centymetrów rekord życiowy, zdobył brązowy medal w skoku wzwyż (1.60 m). Przemek był też piąty w biegu na 300 m (42.75 s).

Do zwycięstw w rzucie oszczepem przyzwyczaił nas Dominik Stec, który zdecydowanie wygrał (50.30 m). Dominik ?dorzucił? jeszcze złoty medal w rzucie młotem ( 38.96 m). W oszczepie Damian Biernacki był szósty (42.13 m), a Maciej Wilk ósmy (34.65 m). Ten ostatni zawodnik wywalczył brąz w pchnięciu kulą (10.80m). Damian Biernacki zajął też piątą lokatę w rzucie dyskiem (30.75 m). Laura Śledzińska zajęła drugie miejsce w rzucie młotem (38.65 m) oraz czwarte w rzucie dyskiem (32.08 m). Jej koleżanka Julia Kawałko zajęła w tych konkurencjach odpowiednio dziewiąte (25.90 m) oraz jedenaste miejsce (18.38 m).Trenerem tych zawodników jest Tomasz Markowski.

Z podopiecznych Ryszarda Posackiego Paulina Dobiech wywalczyła piątą lokatę w skoku wzwyż (1.20 m), Kamil Kawka był szósty w biegu na 600 m (1.35.32 min), Natalia Regińska dziewiąta na 300 m (46.53 s), a Marcelina Drozdek szesnasta (48.89 s) na tym samym dystansie.

Dwa medale wywalczyły sztafety MKS Bolesłavia. Sztafeta 4×100 dziewcząt ? srebrny (53.37 s) a 4 x 100 chłopców ? brązowy (49.30 s). Dziewczęta biegały w składzie: Natalia Regińska, Dominika Kwaszcz, Martyna Pachulska, Paulina Dobiech, natomiast w skład sztafety chłopców weszli: Joel Kusiciel, Kacper Popławski, Kamil Kawka, Dominik Stec.