Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych

Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych Juniorów w Lekkiej Atletyce miały miejsce w Białej Podlaskiej. Młodzież z Bolesławca zajęła 4 miejsce (na 85 rywalizujących ze sobą klubów).

Doskonale zaprezentowali się podopieczni Małgorzaty Markowskiej. Maciej Goss przyzwyczaił już nas do zwycięstw i bicia rekordów życiowych. Tym razem również nie zawiódł, zdobywając złoty medal w biegu na 400 m ppł i ustanawiając nową ?życiówkę? (53.22 s), co jest obecnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii juniorów. Maciek był również szósty w biegu na 110 ppł i szósty na 100 m (11.48 s). Niestety, na tym pierwszym dystansie nie udało mu się poprawić wyniku z eliminacji (14.98), który mógł dać mu medal w tej konkurencji.

Dominika Kamińska zdobyła srebro w biegu na 2 km z przeszkodami (7.13.49 min), podobnie jak biegający na tym samym dystansie Wojciech Karaban (6.13.61 min). Ogromną niespodziankę sprawiła będąca w coraz wyższej formie Monika Chmielik, zajmując trzecie miejsce na dystansie 100 ppł (15.53 s) oraz czwarte na 100 m (12.82 s). Mateusz Kopeć zajął siódme miejsce w biegu na 2 km z przeszkodami (6.37.06).

Podopieczny Bartosza Grumana Damian Gradzik po wspaniałej walce zdobył brązowy medal w skoku wzwyż (1.92 m), poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie o 2 cm.

Tradycyjnie już worek medali przywieźli zawodnicy Tomasza Markowskiego. Dawid Kopała złoty w rzucie młotem (59.34), a Monika Sandak również złoto w rzucie oszczepem (40.84 m) i brąz w rzucie dyskiem (33.09 m). Siódmy zawodnik Europy w Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 Kacper Olszewski tym razem musiał zadowolić się srebrnym medalem w pchnięciu kulą (17.92 m) i takim samym w rzucie dyskiem (51.98 m). Wojciech Kutryba natomiast był szósty w rzucie młotem (47.18 m).

Porywającą walkę w trójskoku stoczył o pierwsze miejsce podopieczny trenera Ryszarda Posackiego Paweł Jóźwiak. Losy złota ważyły się do końca ostatniej kolejki skoków. Skaczący jak w transie ? przy ogromnym aplauzie publiczności ? Paweł w każdej finałowej próbie ustanawiał rekord życiowy. Ostatnim skokiem na odległość 13.92 m potwierdził swoją dominację w tej konkurencji na mistrzostwach. Wynik ten daje mu obecnie drugie miejsce w Polsce. Trzeba podkreślić, że nasz skoczek dzień wcześniej zajął również drugie miejsce w skoku w dal (6.68 m).

? Skakało się dzisiaj wspaniale. Uwielbiam taka atmosferę. Publiczność siedząca na trybunach dopingowała nas do coraz dłuższych skoków. Dzisiaj najbardziej pomogła mnie, ale wszyscy moi koledzy ze skoczni zasługują na wyróżnienie, bo był to naprawdę wspaniały konkurs. Dziękuję koleżankom, kolegom i trenerom za doping i pomoc w czasie skoków. Mam nadzieję, że w tym roku sprawię jeszcze niespodziankę ? powiedział po konkursie Paweł.

O krok od medalu była męska sztafeta 4×400 m, której do brązowego medalu zabrakło niespełna 1,5 sekundy. Nasi zawodnicy, biegnąc w składzie Damian Gradzik, Mateusz Kopeć, Maciej Goss i Wojciech Karaban, osiągnęli metę w bardzo dobrym czasie (3.31.84 min).

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz