Trzy medale Bolesłavii w Olympic Hopes 2013

W miniony weekend w Svitavy w Czechach  odbył się  mityng „Nadzieje Olimpijskie”. Trójka  juniorów młodszych (16 – 17 lat) z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia startowała w zmaganiach indywidualnych z reprezentantami czterech państw (POL, CZE, HUN i SVK).

Dawid Kopała w rzucie młotem z wynikiem 57,20m zajął trzecie miejsce, przegrywając srebrny medal o 1,11m z zawodnikiem Słowacji.

W konkursie pchnięcia kulą Kacper Olszewski uległ tylko rekordziście Polski – Konradowi Bukowieckiemu. Wynik Kacpra – 17,11m jest jego nowym rekordem życiowym.

Najszybsza w biegu na 400m przez płotki okazała się Ewa Ochocka. Młoda płotkarka uzyskała znakomity wynik (61.01s.), dzielący ją zaledwie pół sekundy od minimum wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych. Pełne wyniki z zawodów :  OLYMPIC HOPES 2013

Za tydzień przed zawodnikami Bolesłavii kolejne sportowe wyzwania. W sobotę juniorzy wystartują w Poznaniu w Lidze Juniorów, natomiast niedziela będzie dniem zmagań młodzików na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Zgorzelcu.

Życzymy naszym sportowcom uzyskania norm wynikowych dających im możliwość startów na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Małgorzata Markowska

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz