Ewa Ochocka wygrywa Ogólnopolski Mityng LA

W ubiegłą sobotę 4.05.2013 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Mityng w lekkiej atletyce. W zawodach uczestniczyła reprezentacja Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Zawody są kwalifikacją do Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych.  Na uwagę zasługuje występ Ewy Ochockiej, która w biegu na 400 metrów przez płotki nie miała sobie równych zwyciężając w czasie 63,18s jednocześnie poprawiając rekord klubu w tej konkurencji.

Równie dobrze spisał się ubiegłoroczny Mistrz Polski w rzucie oszczepem Kacper Olszewski wygrywając rzut dyskiem wynikiem 49,75m i pchnięcie kulą wynikiem 16,46m oraz zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem rezultatem 58,29m.

W biegu na 400 metrów przez płotki Maciej Goss ustanowił rekord życiowy rezultatem 56,73s. Jakub Rajfur w biegu na 110 metrów przez płotki uzyskał czas 16,28s, a Damian Gradzik w tej samej konkurencji 16,85s. Damian w rzucie dyskiem osiągnął 37,55m.

Na słowa uznania zasługują wyniki w kategorii młodzika:

  • Dominik Stec wygrał rzut dyskiem 39,86m, był drugi w rzucie oszczepem 44,24m i zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą 11,70m. Wszystkie trzy wyniki to rekordy życiowe młodego zawodnika,
  • Drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Mateusz Tofil wynikiem 17,36,
  • Basia Busłowicz w skoku wzwyż skoczyła 150cm,
  • Martyna Pachulska w biegu na 300 metrów osiągnęła czas 45,89s,
  • Kacper Popławski w biegu na 300 metrów uzyskał czas 40,34s.

W najbliższy weekend troje zawodników z MKS Bolesłavia będzie reprezentować Polskę na zawodach ?Nadzieje Olimpijskie? w Czechach. Będą to Ewa Ochocka w biegu na 400 metrów przez płotki, Dawid Kopała w rzucie młotem (Ewa i Dawid są obecnie liderami tabel ogólnopolskich) oraz Kacper Olszewski w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.

W następnych tygodniach zawodnicy klubu startować będą w Lidze Juniorów i w Lidze Seniorów, w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików. Trzymamy kciuki za naszych sportowców.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz