Obóz zimowy to jeden z  najważniejszych etapów przygotowań do sezonu letniego. Już  w ferie zimowe zawodnicy klubu MKS Bolesłavia spędzili czas na obozie sportowym w ośrodku Dom Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie. Pogoda dopisywała, a wszystkie treningi odbywały się zgodnie z planem.

Dwudziestu  pięciu zawodników pod opieką trenerów : Małgorzaty Markowskiej, Tomasza Markowskiego, Pawła Wiśniewskiego oraz Dariusza Łomańskiego uczestniczyło w dwóch treningach dziennie.
Oba treningi odbywały się w terenie, gdzie kształtowana była ogólna wytrzymałość i siła. Najczęstszą trasą treningową była Droga pod Reglami. Warto dodać, że treningi te odbywały się w śniegu gdzie pokrywa śnieżna sięgała około pół metra.

W czasie wolnym od trenowania  mogliśmy  wyjść do miasta, spacer, na dyskoteki organizowane przez pracowników ośrodka od wewnętrznej integracji, bądź po prostu  odpocząć  w pokoju. Oprócz trenowania mieliśmy okazję chodzenia po górach, byliśmy np. w schronisku pod Łabskim Szczytem (1168m n.p.m.), ale i również w schronisku na Wysokim Kamieniu (1058m  n.p.m.).  Wszyscy świetnie się bawili, ale i ciężko trenowali. Atmosfera  sprzyjała treningom. Opiekunowie, którzy byli z nami przez całe dnie byli bardzo życzliwi i wyrozumiali. Niestety jednak nikt nie był zadowolony kiedy miał  głośną pobudkę o godzinie 7.45. Mimo wszystko wszyscy przyjechali zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana przez te ferie zimowe zaowocuje nowymi sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie lekkoatletycznym. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników sportowych!  A Trenerom dziękujemy za tydzień intensywnej pracy i pobyt z nami! Oby tak dalej !

Sylwia Zembrzuska

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz