Medal Mistrzostw Polski dla lekkoatletki Bolesłavii

W dniach 24-27.01.2013 w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało czworo zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła Beata Dąbal w konkursie pchnięcia kulą juniorek, która w ostatniej kolejce posłała kulę na odległość 12,48m ustanawiając swój rekord życiowy, i bijąc zarazem rekord klubu.

W konkursie chodu sportowego na dystansie 5000 metrów wystartował Grzegorz Oślak, który z rekordem życiowym 25:11,75 zajął czwarte miejsce w Polsce, również ustanawiając swój rekord życiowy i rekord klubu.

W 5-boju juniorek młodszych piąte miejsce w Polsce przypadło Ewie Ochockiej, która z pośród pięciu konkurencji ustanowiła trzy rekordy życiowe w biegu na 60m ppł 8,91s, w skoku wzwyż 149cm i w biegu na 800 metrów 2:24,24s.

W konkursie pchnięcia kulą juniorów młodszych również piąte miejsce zajął Kacper Olszewski, który kulą 5 kilogramową ustanowił swój rekord życiowy 16,80m.
Beata i Kacper trenuje w grupie rzutów u trenera Tomasza Markowskiego, Grzesiek to podopieczny trenera Pawła Wiśniewskiego, a Ewa trenerki Małgorzaty Markowskiej.
Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów.

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego w trakcie ferii zimowych będą szlifować swoją formę startową na sezon letni na obozie klubowym i kadrowym w Szklarskiej Porębie.