Bolesłavia nagrodzona przez Marszałka

Już po raz 6 z rzędu MKS Bolesłavia został doceniony i nagrodzony finansowo przez władze województwa dolnośląskiego w programie „Organizacja szkolenia sportowego w klubach sportowych z Dolnego Śląska, wytypowanych na podstawie osiągniętych w roku 2012 wyników sportowych”. Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymują wyłącznie kluby sportowe, które osiągnęły wybitne rezultaty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży na poziomie ogólnopolskim.

Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży powstało przy współpracy z Polską Federacją Sportu Młodzieżowego oraz polskimi związkami sportowymi. Wyniki ustalone zostały na podstawie uzyskanych na Mistrzostwach Polski i makroregionie punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Zdaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki, wyższe miejsce w tabeli rankingowej to „nie tylko dowód na to, że klub dysponuje wyjątkowo uzdolnionymi zawodnikami. To również świadectwo upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży”.

Oprócz MKS Bolesłavia wyróżniony został za zgromadzenie 66,35 pkt UKS Tukan Iwiny (orientacja sportowa) oraz  LMKS Gladius Bolesławiec – 63,00 pkt (taekwondo olimpijskie).

Marszałek nagrodził 91 klubów za łączną kwotę ponad 622.000 zł. Pieniądze otrzymane z UMWD MKS Bolesłavia przeznaczy na szkolenie dzieci i młodzieży i zakup sprzęt sportowego. Gala wręczenia nagród odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 lutego 2013 r. we Wrocławiu.

W rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży Miasto Bolesławiec zgromadziło 179,75 pkt. na te wyniki złożyły się tylko 3 bolesławieckie kluby:

  • MKS Bolesłavia Bolesławiec z 106,75 pkt.
  • LMKS Gladius Bolesławiec 63,00 pkt.
  • BKB Bolesławiec 10,00 pkt.

Na podstawie wyników współzawodnictwa bolesławiecki klub znalazł się również w czołówce najlepszych klubów lekkoatletycznych w województwie. Na konferencji lekkoatletycznej Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki MKS Bolesłavia również otrzymał wyróżnienie za zajęcie 4 miejsca na Dolnym Śląsku, ustępując tylko WKS Śląsk Wrocław, AZS AWF Wrocław oraz MKS MOS Wrocław.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz