OOM 2014 – Wrocław

Jeszcze nie zdążyliśmy nacieszyć się wspaniałymi wynikami młodzieży Bolesłavii osiągniętymi na Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie nasi zawodnicy zdobyli trzy medale (Maciej Goss złoto, Ewa Ochocka srebro i Bartosz Wróbel -brąz) a już mamy kolejny ogromny sukces i też trzy medale tym razem ich młodszych kolegów.

W dniach 13-15.07.2014 we Wrocławiu w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych najlepsi lekkoatleci i lekkoatletki rywalizowali o medale w kategorii junior młodszy.

Wspaniale zakończył rywalizację podopieczny Małgorzaty Markowskiej Wojciech Karaban, który zdecydowanie zwyciężył w biegu na 2000 m z przeszkodami (6:05,53 min) poprawiając rekord życiowy, aż o blisko 8 sekund. Godnym  podkreślenia jest fakt, iż  jest to piąty medal w tym roku podopiecznych  Małgorzaty Markowskiej  w imprezie rangi Mistrzostw Polski.

To moje największe dotychczasowe osiągnięcie. Warto trenować dla takiej chwili. Trzeba wierzyć w sukces i przede wszystkim być cierpliwym- powiedział szczęśliwy Wojtek.

Liczyliśmy na złoto Kacpra Olszewskiego w pchnięciu kulą. Uroki sportu są jednak takie że nie zawsze przewidywania się spełniają. Kacper wywalczył tylko czwarte miejsce (18.07m). Podopieczny Tomasza Markowskiego pokazał jednak klasę  w rzucie dyskiem. Pomimo, że zdecydowanie prowadził przed ostatnią kolejka rzutów to w ostatniej próbie posłał dysk na odległość  58.03m co jest nowym rekordem życiowym tego młodego zawodnika. Kacper zostając Mistrzem Polski kolejnego dyskobola wyprzedził, aż o ponad  4 metry.

Dziesięciobój jest morderczą konkurencją. Po cichu liczyliśmy na zawodnika trenera Bartosza Grumana  – Damiana Gradzika. Ten młody zawodnik pokazał charakter i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Po wspaniałej walce wywalczył brązowy medal (6054 pkt.).

Liczyłem na medal, ale dziesięciobój jest nieprzewidywalną konkurencją. Jeden błąd może wyeliminować zawodnika z walki o czołowe pozycje. Dlatego ogromnie cieszę się z medalu. Dziękuję trenerom  za to, że zawsze we mnie wierzyli oraz tym wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach – powiedział po konkursie Damian.

Wspaniale w skoku w dal walczył podopieczny trenera Ryszarda Posackiego Paweł Jóźwiak. Ten waleczny i ambitny zawodnik poprawił rekord życiowy lecz do medalu zabrakło zaledwie 6 cm. Paweł rywalizację zakończył ostatecznie na czwartej pozycji bijąc w tym sezonie kolejny raz rekord klubu wynikiem 6,74 m.

Z innych zawodników Bolesłavii  Monika Sandak w rzucie dyskiem zajęła dwunastą pozycję (31.75), a w rzucie oszczepem trzynaste miejsce. Eryka Baran zakończyła rywalizację w rzucie oszczepem na 18 osiemnastej pozycji  (33.94), Amelia Kołodziej  w skoku wzwyż była dwudziesta pierwsza (1.54 m), Piotr Gadziński  czternasty w dziesięcioboju (5276 pkt.), a Wojciech Kutryba osiemnasty w rzucie młotem  (45.50 m).

MKS Bolesłavia w klasyfikacji klubowej spośród 207 sklasyfikowanych klubów wywalczył 10 pozycję co jest największym sukcesem w historii w kategorii juniora młodszego.

Przed zawodnikami klubu jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzieżowe i Mistrzostwa Polski Młodzików, które kończą sezon. Po sezonie 2013, gdzie klub zdobył 167 punktów nikt nie przypuszczał, że można ten wynik poprawić. W tej chwili można przypuszczać, że z kontem 129 punktów będzie to jednak możliwe. Czekamy na starty kolejnych zawodników klubu i życzymy im powodzenia.