Z radością informujemy o wybitnych osiągnięciach zawodników MKS Bolesłavia w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategoriach U18 i U20, które odbyły się w minioną niedzielę we wrocławskiej hali KGHM Ślęza Arena.

Nasi młodzi sportowcy z kategorii U18 zdobyli 10 medali, zasługując na szczególne wyróżnienie. Stanisław Strzelecki osiągnął dwa złote medale, triumfując w biegu na 60 m z rekordem życiowym 7,05 s oraz w biegu na 300 m, uzyskując czas 34,51 s. Vanessa Michaluk zdobyła złoty medal w biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,68 s, a Eliza Psiuch wygrała w skoku wzwyż, osiągając 155 cm. Emilia Burmas została Mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 600 m z nowym rekordem życiowym 1:39,40 min. W pchnięciu kulą Mateusz Kupczak zajął pierwsze miejsce, osiągając 12,43 m.

• Kacper Zefirian – X miejsce w biegu na 200 m – 25,56 s oraz XII miejsce w biegu na 60 m – 7,63 s PB

W kategorii U20 Oliwier Skorupiński zdobył srebrny medal w biegu na 1500 m, uzyskując czas 4:17,39 min. Gabriel Sadowski również zdobył srebrny medal w biegu na 2000 m, z czasem 6:09,69 min. Julia Szymska zajęła III miejsce na 400 m z czasem 1:03,09 min, a Amelia Szymska zdobyła brąz na 200 m z czasem 26,10 s oraz IV miejsce na 60 m z czasem 8,22 s.

Podczas Mistrzostw odbył się również miting dla zawodników kategorii U16. Dawid Barański w skoku w dal osiągnął 5,67 m, a w skoku wzwyż poprawił swój rekord życiowy o 10 cm, osiągając 180 cm. Małgorzata Stec skoczyła w dal 5,15 m i uzyskała czas 8,20 s na 60 m. Hania Strzelecka przebiegła dystans 1000 m w 3:26,48 min, ustanawiając nowy rekord życiowy. Antoni Karp w biegu na 300 m uzyskał wynik 44,76 s, a w skoku wzwyż pokonał 140 cm. Mateusz Pierzchalski przebiegł dystans 300 m w 46,47 s.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom — Małgorzacie Markowskiej, Pawłowi Wiśniewskiemu, Tomaszowi Markowskiemu i Dariuszowi Łomańskiemu — za wspaniałe osiągnięcia i ciężką pracę.