W ramach edukacji zdrowotnej zachęcam wszystkich do zapoznania się ze stroną Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Znajdziecie tu wiele wartościowych informacji i porad. Dzisiaj za zadanie macie jedynie przejrzenie strony. Szczególnie polecam dwa działy odnoszące się bezpośrednio do młodzieży:

https://ncez.pl/aktywnosc-fizyczna/dzieci-i-mlodziez
https://ncez.pl/dzieci-i-mlodziez/mlodziez

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ) zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia i udostępnia materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej.

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje dotyczące wpływu aktywności fizycznej oraz sposobu odżywiania na organizm człowieka.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl (chwilowo z powodu pandemii nie funkcjonuje, ale myślę, że jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to kiedy wszystko wróci do normy, warto skorzystać z darmowych konsultacji).

Paweł Wiśniewski

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz