Doskonale rozpoczęła sezon lekkoatletyczny zawodniczka MKS Bolesłavia – Dominika Kwaszcz (trener Bartosz Gruman). W swoim pierwszym starcie w dniu 1.05.2016 w Bojanowie uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U18, które rozegrane zostaną w dniach 14-17 lipca 2016 roku w Gruzji (Tbilisi).

Wynik 6.17 jest jedynie o 3 cm gorszy od minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa świata U20 IAAF, a także obecnie jest drugim wynikiem na świecie w kategorii kadetek. Uzyskany w Bojanowie wynik jest jednocześnie nowym rekordem Dolnego Śląska, a także MKS Bolesłavia Bolesławiec.

Dominika Kwaszcz jest zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Trenuje lekkoatletykę od pięciu lat. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki. Dominika jest uczennicą ZSHiU w Bolesławcu.

Dominika Kwaszcz

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sierpniu 2015 Dominika została mistrzynią Polski zdobywając złoty medal w skoku w dal uzyskując wynik 5.92 m, a także w 2016 roku tytuł halowej mistrzyni Polski w skoku w dal – 5,80.
W zawodach w Bojanowie MKS Bolesłavia reprezentowali również Paweł Jóźwiak (wychowanek Ryszarda Posackiego, trener Bartosz Gruman), który w konkurencji skok w dal ustanowił nowy rekord klubu – 6.97, a także Gracjan Kozak w rzucie dyskiem młodzików – 59.09 (podopieczny trenera Markowskiego) również z nowym rekordem klubu.

Bartosz Kozak

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz