Po medalach młodzików , juniorów i juniorów młodszych w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska przyszła kolej na rywalizację w biegach przełajowych. Najlepsi biegacze naszego województwa zmierzyli się w sobotę we Wrocławiu. Bolesławianie przyjechali z zawodów z trzema medalami.

Złoto wśród juniorów młodszych w biegu na 5 km wywalczył Tobiasz Burzyński ,którego trenerką jest Małgorzata Markowska .Na tym samym dystansie wśród juniorów tryumfował inny wychowanek trenerki Wojciech Karaban, który trenuje po okiem trenera Marka Adamka we Wrocławiu. Brąz zdobyła Karolina Wolska na 2 km. Młodziczka Aleksandra Wołoszyn była dwunasta w biegu na 1500 m a podopieczna Bartosza Grumana Marcelina Drozdek jedenasta w biegu na 2 km wśród juniorek młodszych. Z zawodników trenera Dariusza Łomańskiego Wiktor Wilk wywalczył piątą lokatę wśród młodzików na 2 km a Daniel Najdek ósmą w biegu na 3 km juniorów.

Równocześnie w ramach projektu „Lekkotletyka dla każdego” rozgrywane były biegi dla najmłodszych. Pierwsze sukcesy zanotowali nasi najmłodsi adepci lekkoatletyki. Oliwier Skorupiński zdobył srebrny medal w biegu na 600 klas III a Piotr Skiba brązowy w biegu na 800 m klas V.
Wszyscy dzielnie walczyli z rywalami i ze sobą pokazując ogromna wolę walki.
Miejsca pozostałych naszych najmłodszych bolesławian:

600 m klasa III chłopcy
8 m Kacper Mosorka

600 m klasy IV dziewczęta
4 m Karolina Guzowska
16 m Kinga Benesz

600 m klasa IV chłopcy
11 m Jan Kawałko
16 m Cezary Rzeźnicki
18 m Bartosz Jodkowski

800 m klasy V dziewcząt
5 m Iga Kendzierska
10 m Julia Kondraciuk
14 m Wiktoria Gałek
17 m Ula Bodziona

800 m klasy VI dziewcząt
39 m Natalia Niezgoda

800 m klasy VI chłopców
4 m Michał Zazula
12 m Wojciech Szymula
13 m Kornel Gruszecki

Teraz Bolesławian czekają dwa ważne starty .W najbliższą sobotę młodzicy rywalizować będą w Lwówku Śląskim w Przełajowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, a tydzień później juniorzy w Żaganiu w Przełajowych Mistrzostwach Polski. Życzymy powodzenia.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz