Po udanym występie juniorów Bolesłavii w Mistrzostwach Polski przyszła kolej na ich młodszych kolegów i koleżanki. W dniach 5-8 sierpnia w Łodzi juniorzy młodsi walczyli o krajowy prymat w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Do Finału Krajowego kwalifikowali się lekkoatleci i lekkoatletki, których wyniki znalazły wśród 24 najlepszych rezultatów w Polsce w każdej konkurencji lekkoatletycznej. Wśród bolesławieckich lekkoatletów w finałach Mistrzostw Polski mogło wystąpić aż 9 zawodników z czego do zawodów przystąpiło ośmiu (brak Mateusza Tofila – kontuzja stopy).
Wspaniale rozpoczęła rywalizację Dominika Kwaszcz w skoku w dal, która pewnie awansowała do finału z rezultatem 5.68 m. W finale podopieczna Bartosza Grumana nie dała szans rywalkom i w ostatniej próbie szybując na odległość 5.92 m wywalczyła złoty medal. Dominika poprawiła tym samym rekord klubu, który do tej pory był własnością Katarzyny Romaszko i wynosił 5,88 m.

IMG_1795
Krok od medalu był Maciej Buciak, który w eliminacjach na 100 m zajął 3 miejsce z doskonałym czasem 10.93 s. W finale nasz sprinter zajął 5 miejsce po raz kolejny łamiąc barierę 11 sekund (10.98s). Maciek rywalizował jeszcze w biegu na 200 m, w którym otarł się o przysłowiowe pudło i zajął 4 miejsce w Polsce (22.56 s).
Dzielnie walczył Piotr Gadziński w morderczej konkurencji jaką jest 10-bój. Nasz atleta zajął 10 miejsce poprawiając rekord życiowy (5704 pkt).
Ubiegłoroczny młodzik Dominik Stec w swojej koronnej konkurencji zajął 14 miejsce (52.82 m) oraz 19 w rzucie młotem (44.98 m). Na takiej samej pozycji ukończył rywalizację Kacper Popławski w biegu na 400 m ppł (58.98 s). Oczko niżej znalazł się Krystian Skrzypacz w trójskoku (12.04), a 22 pozycję wywalczyła Amelia Kołodziej w skoku wzwyż (1.45 m).
Tobiasz Burzyński, który zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży na 2000m przez przeszkody z 7 wynikiem, doznał kontuzji i nie ukończył biegu.
Zawodnicy Bolesłavii zdobyli 32 punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego i poprawili bilans punktowy klubu, który przed Mistrzostwami Polski Młodzieżowców i Mistrzostwami Makroregionu Młodzików wynosi już 120 punktów.
Teraz naszą młodzież czeka zgrupowanie w Poznaniu na którym będą szlifować formę przed wrześniowymi Mistrzostwami Polski Młodzików oraz występem w Ekstraklasie Lekkoatletycznej Ligi Seniorów i 1 Ligi Juniorów.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz