Nagrody Prezydenta Bolesławca za promocję miasta

Uroczysta gala nagród Prezydenta Bolesławca za promocję miasta odbyła się w czwartek 13 marca. Wśród nagrodzonych znalazła się czwórka reprezentantów MKS Bolesłavia: trener Małgorzata Markowska oraz zawodnicy Ewa Ochocka, Dominika Kwaszcz oraz Dawid Kopała.

 

Małgorzata Markowska

Trener MKS Bolesłavia, nauczyciel WF w ZSHiU, Pracownik PCEiKK, Trener Kadry Dolnego Śląska młodzików w konkurencjach wytrzymałościowych od lat szkoli zawodników zajmujących miejsca w finałach i na podium Mistrzostw Polski, przyczyniając się tym samym do promocji naszego miasta.

Od kilkunastu lat prowadzi grupę lekkoatletów, która liczy około 25 osób uczęszczających przede wszystkim do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszego miasta i terenu powiatu.

Zawodnicy szkoleni przez Małgorzatę Markowską są powoływani do Kadry Dolnego Śląska  i Kadry Polski zapewniając sobie starty na Mistrzostwach Polski Młodzików, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów i zawodach Międzynarodowych, gdzie wnoszą ogromny wkład w promocję miasta.

Małgorzata Markowska jako trener w roku 2013 została nagrodzona przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki drugim miejscem na Dolnym Śląsku w sporcie młodzieżowym.

Zawodnicy Małgorzaty Markowskiej członkami Kadry Narodowej i medaliści Mistrzostw Polski:

 • Ewa Ochocka zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 400 m ppł w lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Doniecku. Ewa została powołana również do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach. Ewa zwyciężyła w tych zawodach w biegu na 400 m ppł . Złota medalistka Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 100 m ppł. Rekordzistka Dolnego Śląska na 400m ppł.
 • Bartosz Wróbel zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorów. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie w biegach przełajowych.
 • Dominika Kamińska powołana do reprezentacji Polski na Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup startowała w biegu przeszkodowym na 3000 metrów, w którym zajęła miejsce piąte. Finalistka Mistrzostw Polski Juniorek.
 • Maciej Goss brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 400 m ppł, Finalista Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie zajął siódme miejsce w finale biegu na 400m ppł.
 • Wojciech Karaban Finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łodzi w biegu na 2000 m z przeszkodami.

Wkład grupy Małgorzaty Markowskiej w promocję Gminy Bolesławiec jest jednym z bardziej znaczących wśród wszystkich sekcji i klubów sportowych z terenu Bolesławca.

Zawodnicy zdobyli w 2013 roku cztery pierwsze klasy sportowe, czterokrotnie reprezentowali Polskę na zawodach Międzynarodowych, zdobyli 64,6 punktów  w systemie Sportu Młodzieżowego, przyczyniając się do zajęcia przez Gminę Bolesławiec ósmego miejsca na Dolnym Śląsku.

Ewa Ochocka

9 miejsce w Mistrzostwach Świata.

W Doniecku (Ukraina) podczas lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych Ewa Ochocka zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 400 m ppł z wynikiem 59,88 s.

 • Mistrzyni Polski

Ewa w czerwcu została Mistrzynią Polski podczas Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 100 m ppł wynikiem 13,85 s.

 • Członek Kadry Narodowej

Ewa Ochocka została powołana do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach. Ewa zwyciężyła w tych zawodach w biegu na 400 m ppł i uzyskała znakomity wynik 61.01s, dający jej minimum wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.

 • Rekord Dolnego Śląska

Ewa ustanowiła w roku obecnym rekord Dolnego Śląska w biegu na 400 m przez płotki który wynosi 59,88s. Ewa Ochocka zdobyła 6 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dzięki zdobyciu powyższych punktów Gmina Bolesławiec obecna jest w zestawieniach sportowych prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, UMWD, PZLA, DZLA ,Dolnośląską Federację Sportu. Ewa Ochocka jest zawodniczką MKS Bolesłavia. Trenerem Ewy Ochockiej jest Małgorzata Markowska. Ewa jest objęta szkoleniem w Kadrze Polski Juniorów. Ewa posiada pierwszą klasę sportową. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są bieg na 100 m ppł i 400 m ppł. Trenuje Lekką Atletykę od pięciu lat.

Dominika Kwaszcz

 • Wicemistrzyni Polski w skoku w dal i na 100m przez płotki

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w dniach 28-29 września w Radomiu podwójną Wicemistrzynią Polski została Dominika Kwaszcz zdobywając srebrny medal w skoku w dal uzyskując wynik 5.44 m oraz w biegu na 100 m przez płotki uzyskując czas 14,85s.

 • Mistrzyni Makroregionu Młodzików w skoku w dal i na 100m przez płotki

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odbywających się we wrześniu we Wrocławiu Dominika zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal wynikiem 5,42  i pierwsze miejsce w biegu na 100 m ppł wynikiem 15,29s.

 • Mistrzyni Dolnego Śląska

W majowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dominika została Mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 100 m ppł wynikiem 15,10 s. W lutym natomiast w Wałbrzychu w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dominika została Mistrzynią Dolnego Śląska w skoku w dal wynikiem 4,95m.

Dominika Kwaszcz jest zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia?. Trenuje Lekką Atletykę od trzech lat. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki. W sezonie 2013 osiągnęła znaczące sukcesy na krajowych arenach sportowych. Reprezentowała Bolesławiec i Międzyszkolny Klub Sportowy na wielu zawodach. Dominika jest objęta szkoleniem  w Dolnośląskiej Kadrze Młodziczek. Dominika posiada drugą klasę sportową. W roku 2013 zdobyła dwa medale imprez ogólnopolskich. W sezonie 2013 roku zdobyła 6 punktów w systemie sportu młodzieżowego dla Gminy Bolesławiec. Trenerem Dominiki Kwaszcz jest Bartosz Gruman.

Dawid Kopała

 • Wicemistrz Polski

Na lipcowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych Dawid Kopała w rzucie młotem został wicemistrzem Polski z wynikiem 60,78 m.

 • Nadzieje Olimpijskie

Dawid Kopała został powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach.   Dawid  w rzucie młotem z wynikiem 57,20 m zajął trzecie miejsce.

 • Mistrz Polski LZS

Dawid w czerwcu został Mistrzem Polski LZS podczas Mistrzostw Polski w Słubicach w rzucie młotem wynikiem 59,12 m.

Dawid Kopała zdobył 9 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dzięki zdobyciu powyższych punktów Gmina Bolesławiec obecna jest w zestawieniach sportowych prowadzonych przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, PZLA, DZLA, Dolnośląską Federację Sportu. Dawid Kopała jest zawodnikiem Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Jego koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są rzut dyskiem, rzut oszczepem i rzut młotem. W sezonie 2013 osiągnął znaczące sukcesy na międzynarodowych i krajowych arenach sportowych. Reprezentował Polskę, Bolesławiec i Międzyszkolny Klub Sportowy na wielu zawodach. Dawid jest objęty szkoleniem w Dolnośląskiej Kadrze Juniorów. Dawid Kopała posiada drugą klasę sportową. Trenerem Dawida Kopały jest Tomasz Markowski.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz