Dominika Kwaszcz najlepsza we Lwówku Śląskim

W ubiegłym tygodniu we Lwówku Śląskim przeprowadzony został Halowy Mityng Skoku Wzwyż. Znakomicie spisała się skromna, bo 6 osobowa reprezentacja lekkoatletów MKS Bolesłavia. Łącznie Bolesłavianie zdobyli 3 medale.

W zawodach we wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło aż 94 zawodników z województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Sportowy Piast Lwówek Śląski, Gimnazjum im Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, Ośrodek Sportu i Rekreacji Lwówek Śląski.

W kategorii dziewcząt starszych 2000-1999 na 21 startujących zwyciężyła Dominika Kwaszcz. Jako jedyna w konkursie uzyskała wynik 145 cm. Podopieczna trenera Bartosza Grumana była bezkonkurencyjna. Dominika w przyszłości chciałaby zostać wieloboistką. Wyniki konkursu skoku wzwyż były doskonałym potwierdzeniem wysokiej dyspozycji startowej młodej lekkoatletki i świetną prognozą na sezon letni.

Kolejny złoty medal zdobył Damian Gradzik (trener Tomasz Markowski), który z wynikiem 175 cm pokonał 9 zawodników w kategorii młodzika.

Mateusz Paruch  w kategorii chłopców starszych 2000-1999 zdobył srebrny medal z wynikiem 135 cm, czwarty w tej samej kategorii był Kacper Tałocha uzyskując 125 cm. W tej kategorii sklasyfikowanych zostało 20 zawodników. Obaj zawodnicy trenowani są przez Bartosza Grumana.

Kacper Olszewski był ósmy z wynikiem 135 cm w kategorii młodzik, natomiast Marek Pławiak czwarty w kategorii juniorzy i open.

 

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz