Nagrody Prezydenta za promocję miasta

Miło nam poinformować, iż Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia, a także sztafeta 4x400m w składzie Mateusz Pawluk, Marcin Zgodziński, Patryk Pieczarka, Wojciech Kowalski otrzymali nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2009r.

Gala wręczenie nagród odbyła się 14 stycznia 2009r. Oprócz nagród głównych przyznano liczne wyróżnienia. Wśród nich znaleźli się Karolina Kędzie oraz Wojciech Kowalski.

Oto sylwetki Laureatów

„Międzyszkolny Klub Sportowy ?Bolesłavia”
Klub zrzesza dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu miasta i gmin leżących na terenie powiatu. Klub jest docenianym ośrodkiem kształcenia lekkoatletycznego na terenie Dolnego Śląska i w kraju ? otrzymał nagrody Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W 2009 roku Klub zdobył 7 medali Mistrzostw Polski (1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe), 113,50 punktu w systemie sportu młodzieżowego zajmując 23 miejsce wśród klubów na Dolnym Śląsku i 278 miejsce wśród klubów całej Polski na 3010 sklasyfikowanych.

Zespół sztafetowy 4×400 metrów w składzie: Mateusz Pawluk, Marcin Zgodziński, Patryk Pieczarka, Wojciech Kowalski ? Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia”
Najważniejszym osiągnięciem zespołu jest zdobycie brązowego medalu w sztafecie 4×400 metrów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie ? Mistrzostwach Polski. Należy podkreślić, iż jest to pierwszy medal w historii Klubu w tej dyscyplinie. Zespół zajmując trzecią pozycję zdeklasował lekkoatletów z takich dużych ośrodków jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków.

Karolina Kędzia ? zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia”
Lekką atletykę trenuje od ośmiu lat, zajęła m.in. IV miejsce w wieloboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale, VI miejsce w siedmioboju na Mistrzostwach Polski w wielobojach w Pile, V miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,72 m na Mistrzostwach Polski Juniorów w Słupsku. Zawodniczka posiada pierwszą klasę sportową i objęta jest szkoleniem Kadry Polski Juniorek.

Wojciech Kowalski ? zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia”
Lekką atletykę trenuje od pięciu lat, srebrny medal w biegu na 600 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale, dwa medale Mistrzostw Polski; jeden indywidualnie, drugi zespołowo, posiada drugą klasę sportową, objęty jest szkoleniem Dolnośląskiej Kadry Juniorów, aktualny Rekordzista Dolnego Śląska młodzików w biegu na 600 metrów, w 2009 r. zdobył 3,5 punktu w systemie sportu młodzieżowego”. źródło www.um.boleslawiec.pl

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz