Promocja Miasta – Sztafeta 4x400m

Mateusz, Marcin, Patryk i Wojtek są zawodnikami klubu sportowego ?Bolesłavia?. Trenują lekką atletykę od kilku lat. Przez ostatni rok reprezentowali Bolesławiec ze znaczącymi sukcesami zarówno dla siebie jak i dla promocji Miasta.                 
Startowali w zawodach indywidualnych, w których reprezentowali nas na poziomie ogólnopolskim, jak i w zespole sztafetowym 4×400 metrów, gdzie jako drużyna zdobyli medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odbywającej się w Krakowie.

Osiągnięcia sztafety 4×400 metrów:  
13 czerwca 2009 w Kutnie podczas Kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bardzo dobrym stylu sztafeta zajęła pierwsze miejsce. Trzeba przy tym nadmienić, że podczas zawodów w Kutnie startowały jedynie najlepsze zespoły wyłonione z Eliminacji do OOM i ubiegające się o awans do pierwszej ósemki w Polsce.
Zwycięstwem w tych zawodach sztafeta zapewniła sobie udział w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jak się później okazało wykorzystała swoją szansę.

Trzecie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odbywającej się w Krakowie w dniach 24-26 lipca.
FINAŁ 4×400 metrów mężczyzn

1. LKS Olimpic Szczecin    ZPO 3:21.44    
2. SL WKS Zawisza Bydgoszcz KPO     3:24.04     
3. MKS Bolesłavia Bolesławiec DOL 3:24.49    
4. TS Olimpia Poznań WLP 3:24.76    
5. TL Pogoń Ruda Śląska    SLK 3:25.94    
6. MKS-MOS Wrocław DOL 3:26.62     
7. MKL Toruń KPO 3:30.31    
8. AZS-AWF Kraków MLP DNF    
    
Uczestnicy sztafety 4x400m startowali również na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży indywidualnie, gdzie zajmowali finałowe miejsca. Ich dorobek punktowy w systemie sportu dzieci i młodzieży to 18 punktów co w dużym stopniu wpłynęło na wysokie miejsce Gminy Miejskiej Bolesławiec we współzawodnictwie sportowym.   
Wszyscy uczestnicy sztafety posiadają drugą klasę sportową.
Wszyscy zawodnicy są objęci szkoleniem w Dolnośląskiej Kadrze Juniorów.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz