Promocja Miasta – Drużyna Młodzików

Drużyna młodzików Klubu sportowego ?Bolesłavia? zrzesza młodzież szkół gimnazjalnych z terenu całego miasta i gmin leżących na terenie powiatu w wieku 14-15 lat. Drużyna młodzików bierze udział w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży, co jest dobrym wyznacznikiem szkolenia w tej kategorii wiekowej, a co za tym idzie służy podniesieniu miejsca Gminy Bolesławiec w rankingu sportowym wpływając na promocję ziemi bolesławieckiej.

Drużyna Młodzików MKS Bolesłavia
Dąbal Beata
Szuszkiewicz Grzegorz
Kowalik Paula
Stańczyszyn Michał
Twardowska Anna
Trościńska Zuzanna
Potocka Kinga
Brakoniecka Jagoda
Rogacki Łukasz
Jakóbczyk Magdalena
Caban Kaja
Erhard Hubert
Pławiak Marek
Cieśla Beata
Grzyb Igor
Kłosowska Daria
Serafin Remigiusz

Młodzicy Klubu MKS ?Bolesłavia? Bolesławiec wnoszą ogromny wkład w promocję miasta na arenach krajowych i międzynarodowych. Wpływają na to wysokie lokaty drużyny i klubu zdobyte w Dolnośląskich Mistrzostwach Młodzików, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, w Mistrzostwach Polski (Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego) oraz w Meczach Międzynarodowych.

Osiągnięcia drużyny Młodzików:
– Na Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików we Wrocławiu w dniu 16.05.2009 drużyna zajęła drugie miejsce.
– W Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Słubicach 5.09.2009 drużyna młodzików uplasowała się na trzeciej pozycji wśród drużyn z terenu województwa lubuskiego i dolnośląskiego
– Podczas Międzynarodowego Wielomeczu Młodzików 10.10.2009 w Jeleniej Górze drużyna młodzików w łącznej klasyfikacji zajął drugie miejsce.
– Z drużyny młodzików do Reprezentacji Dolnego Śląska na Międzynarodowy Mecz Młodzików Polska-Czechy-Niemcy w dniu 4.07.2009 w Jabloncu (CZE) zostało powołanych 4 zawodników.
– Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych 21.03.2009 w Szprotawie drużyna młodzików zdobyła 6 punktów w systemie sportu dzieci i młodzieży.
– Do Kadry Dolnego Śląska Młodzików zostało powołanych 15 młodzików.
– Z drużyny Młodzików trzy osoby startowały w odbywającym się 26-27.09.2009 w Zamościu Małym Memoriale J. Kusocińskiego.

Drużyna młodzików jest gotowa do wejścia w dorosły sport juniora, młodzieżowca, seniora i reprezentowanie Bolesławca w przyszłych latach. Ich zaangażowanie oraz sukcesy, a nade wszystko dorobek punktowy predysponuje do tego, aby był zauważony i doceniony. 
Zespół młodzików zdobył w systemie sportu dzieci i młodzieży 33 punkty co w dużym stopniu wpłynęło na wysokie miejsce Gminy Miejskiej Bolesławiec we współzawodnictwie sportowym.  

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz