2008 OOM

W pierwszym dniu OOM w Bydgoszczy zaprezentowała się dwójka podopiecznych MKS Bolesłavia. Reprezentantka Polski Juniorów Młodszych Katarzyna Romaszko z wynikiem 5,74 w skoku w dal zakwalifikowała się do ścisłego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Mateusz Pawluk na 400m uzyskał wynik 51.00 i wystartuje w finale B.

Katarzyna Romaszko Mistrzynią Polski
26.07.2008

W odbywających się w Bydgoszczy zawodach lekkoatletycznych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodniaczka Bolesłavii zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.
W skoku w dal nie miała sobie równych. Uzyskała następujące wyniki w kolejnych próbach:

8. ROSIAK Ewa KS Stal Ostrów Wlkp. 5.33

W imieniu trenerów i zawodników Klubu serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.
W drugim dniu OOM w biegu na 400m Mateusz Pawluk zajął 11 miejsce uzyskując wynik 50.11, natomiast startujący PK Paweł Andrzejewski 53.48 i Maciej Parobczak 53.20.

Występ na Bydgoskim Stadionie Miejskim ? Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka lekkoatleci Bolesłavii mogą uznać za niesamowicie udany.
Dwa tytuły Mistrza Polski trafiają do Bolesławca.
W trzecin dniu zawodów zaprezentowała się sztafeta 4x400m w skład której weszli – Patryk Dudyński, Wojciech Kowalski, Paweł Andrzejewski, Mateusz Pawluk oraz rezerwowy Maciej Parobczak. Sztafeta Bolesłavii zajęła 5 miejsce w kraju z wynikiem 3:27.34.
Wojciech Kowalski na swoim koronnym dystansie zajął 8 miejsce w finale. Mateusz Pawluk w konkurencji 400m uplasował się na 11 miejscu. ALicja Kaczmarska w biegu na dystansie 3000m zajęła 18 miejsce z wynikiem 11:20.97.

Patryk Dudyński – Mistrzem Polski

Podopieczny Ryszarda Posackiego, płotkarz, Patryk Dudyński zdobył upragniony tytuł Mistrza Polski.
W biegu na 110m ppł nie miał sobie równych. Uzyskany wynik 13.99 jest oficjalnym wynikiem Mistrzostw, a także nowym rekordem życiowym zawodnika Bolesłavii.

W imieniu trenerów i zawodników serdecznie gratulujemy.