Agnieszka w Ogólnopolskim finale Samsung Athletic Cup

W dniu 23.05.2008 w Poznaniu odbyły się piąte z sześciu rozgrywanych w całej Polsce zawodów Samsung Athletic Cup 2008r.

Najlepszą zawodniczką w pchnięciu kulą piątych zawodów cyklu Samsung Athletic Cup 2008 (SAC) okazała się zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia? ? Agnieszka Dalmata. Młoda kulomiotka zwyciężyła z wynikiem 12.91 pozostawiając konkurentki daleko w tyle. Wynik uzyskany przez Agnieszkę pozwala myśleć tej 15-letniej zawodniczce o zwycięstwie w zawodach finałowych, które odbędą się 15 czerwca w Warszawie, w połączeniu z Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
Powody do zadowolenia ma również Paulina Olszowy, która uzyskała nowy rekord życiowy. Dystans 600 m pokonała w 1:43.28 s, co dało jej 8 miejsce wśród 51 zgłoszonych zawodniczek.
Podczas zawodów z cyklu Samsung Athletic Cup 2008 odbywały się również konkurencje dodatkowe. Taką konkurencją był między innymi rzut oszczepem, w którym startowali Mateusz Bieńkowski i Agnieszka Bosek.
Młody bolesławiecki zawodnik posyłając oszczep na odległość 44.75 uzyskał nowy rekord życiowy i zajął tym samym pierwsze miejsce w tej konkurencji.
Duży sukces osiągnęła również Agnieszka Bosek, która w rzucie oszczepem z wynikiem 32.89 wywalczyła drugą lokatę.
Całą powyższą trójkę miotaczy prowadzi Tomasz Markowski.
Dekoracji zwycięskich zawodników we wszystkich konkurencjach odbywających się w ramach zawodów Samsung Athletic Cup 2008 dokonywał Zdzisław Hoffmann, mistrz świata w trójskoku z 1983 r.

Wyniki z zawodów zamieszczone są na stronie http://www.pzla.pl/ oraz http://sportsamsung.pl/

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz