2008 Po Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów-komentarz

Po raz kolejny Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce odbyły się w Bogatyni, która stała się małą lekkoatletyczną stolicą Naszego województwa i po raz kolejny impreza okazała się organizacyjnym i sportowym sukcesem.
Przy słonecznej i wietrznej pogodzie po raz drugi najlepsi juniorzy Naszego województwa rywalizowali na lekkoatletycznym obiekcie w Bogatyni. Bardzo dobrze przygotowane zawody dzięki zespołowi pracowników, współpracowników, sympatyków OSiR-u oraz BSZS Szerszeń okazały się również sukcesem sportowym. Podczas zawodów wiele zawodniczek i zawodników uzyskało wyniki otwierające tabele najlepszych w kraju. Spora liczba osób uzyskała już w pierwszych startach wyniki umożliwiające i kwalifikujące do udziału w Mistrzostwach Polski.

Do ciekawszych należały rywalizacje w skoku w dal kobiet gdzie wygrała jedna z czołowych w kraju wieloboistek Karolina Kędzia (5.57) MKS Bolesłavia, przed młodszą koleżanką klubową Katarzyna Romaszko (5.51), a trzecia lokata przypadła zawodniczce Ślaska Wrocław Annie Tomasiuk (5.33). W skoku o tyczce niespodziewanie wygrał Mirosław Habaj (4.60) przed rekordzistą woj. i Halowym Mistrzem J.Mł. Robertem Soberą (4.50)- obaj MKS MOS Wrocław. W oszczepie kobiet wygrała reprezentantka gospodarzy Kornelia Rzeźnik (39.04) BSZS Szerszeń Bogatynia, przed Małgorzatą Szwec (38.43) MKS Osa Zgorzelec i Karolina Kędzią. Bardzo dobry wynik uzyskał zwycięzca skoku w dal Maciej Skrzypiński (6.97) MKS MOS Wrocław. Na wysokim poziomie rozegrał się skok wzwyż kobiet, gdzie wspólnie rywalizowały jun. i j.mł. Zwyciężyła najmłodsza w stawce reprezentantka Osy Gabriela Szkolniaka (170) przed klubową koleżanką Magdą Ogrodnik (170), a na trzecim miejscu uplasowała się Iza Mikołajczyk (165) MKS MOS Wrocław. Na bardzo dobrym poziomie odbyły się finały 100m kobiet zdominowane przez zawodniczki MKS MOS W-w. Zwyciężyła Ewa Zarębska (12.12) przed koleżankami klubowymi Anną Karpowicz (12.26) i Małgorzatą Linkiewicz (12.30). Wśród mężczyzn wygrał z bardzo dobrym rezultatem Łukasz Hryniuk (10.97) Osa Zgorzelec. Nowy rekord życiowy uzyskał zwycięzca 110m ppł Patryk Dudyński (14.36) MKS Bolesłavia. W biegu na 1500m dobrze zaprezentował się Krzysztof Szczepiński wygrywając z wynikiem 4.05.95. Wszystkie wyniki przedstawione zostały w zakładce wyniki 2008 – zapraszamy.

Z podziękowaniem dla organizatorów w imieniu Zarządu DZLA Paweł Olszański

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz