W sobotę 28.01.2017 młodzi lekkoatleci rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Wałbrzychu.

Podopieczny Bartosza Grumana Michał Zazula zdobył dwa złote medale w biegu na 60m ppł i w skoku w dal. W obu konkurencjach poprawił rekordy życiowe. W biegu płotkarskim uzyskał 9,47s, a w skoku w dal 5,73m.
Trenująca u Małgorzaty Markowskiej Malwina Towenek zdobyła również dwa medale – złoty i srebrny. Złoto wywalczyła w biegu na 60m ppł wynikiem 10,32s, a srebro w skoku wzwyż z wynikiem 145cm.
Zawodniczka Tomasza Markowskiego Wiktoria Tomczyk pewnie zwyciężyła w pchnięciu kulą ustanawiając rekord życiowy 10,47m. Brązowy medal wywalczył również w pchnięciu kulą Grzegorz Czepiel, który uzyskał 11,49m.

• Dawid Lachowski 3:34,60s w biegu na 1000m,
  • Mikołaj Nowak 13,97s w biegu na 60m ppł, Julia Rogula 1:55,70s w biegu na 600m.

Gratulujemy.

Przed zawodnikami Bolesłavii już za dwa tygodnie Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w Toruniu. Życzymy powodzenia i miejsc medalowych.