23 marca 2017 r. w sali kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2016 roku. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie.
Nagrody w dziedzinach nauka, kultura, działalność społeczna i sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec, na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Nagrody potwierdza się statuetką. Laureaci nagrody otrzymują również gratyfikację finansową.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Mateusz Tofil – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Trenuje od 4 lat specjalizując się w skokach i biegach płotkarskich. Obecnie posiada I klasę sportową i jest objęty szkoleniem w Kadrze Narodowej Polski. W 2016 roku zdobył 9 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Uczestnik Mistrzostw Europy i zdobywca 14. miejsca w skoku wzwyż w Tbilisi. Mistrz Polski w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu i Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu. Mistrz Dolnego Śląska w skoku wzwyż i w biegu na 60m ppł w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jabloncu oraz w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Bogatyni. Jest członkiem drużyny, która w 2016 roku startowała w Drugiej Lidze Juniorów.

Wojciech Karaban – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Od 5 lat trenuje lekkoatletykę, specjalizując się w biegach na średnich dystansach, szczególnie z przeszkodami. Obecnie objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej. W 2016 roku zdobył 13 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Wojciech Karaban w sezonie 2016 zdobył 3. miejsce w biegu na 3000m z przeszkodami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach, 3. miejsce w biegu na 3000m z przeszkodami na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu, 1. miejsce w biegu na 1500m na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Bogatyni oraz 1. miejsce w biegu na 5000 m w przełajowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów we Wrocławiu. Jest uczestnikiem drużyny, która w minionym roku startowała w Drugiej Lidze Juniorów.

Dominika Kwaszcz – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki, które trenuje od 6 lat. Objęta jest szkoleniem w Kadrze Narodowej Polski. Posiada I klasę sportową. W sezonie 2016 osiągnęła znaczące sukcesy: finalistka Mistrzostw Europy w Tbilisi w skoku w dal i zdobywczyni 11. miejsca, Mistrzyni Polski w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale, Mistrzyni Polski w skoku w dal i biegu na 100 m ppł podczas Mistrzostw Polski LZS w Zamościu, Mistrzyni Dolnego Śląska w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jabloncu oraz 1. miejsce w skoku w dal podczas Międzynarodowego Memoriału Franza Schustera. Jest uczestniczką drużyny, która w 2016 roku startowała w Drugiej Lidze Juniorów.

Rafał Bartosz Gruman – od 10 lat jest trenerem Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Zawodnicy z grupy Pana Rafała Grumana w 2016 roku odnieśli znaczące sukcesy: uczestniczyli w Mistrzostwach Europy oraz zdobywali tytuły Mistrzów na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Dolnego Śląska i Mistrzostwach Makroregionu. Grupa Pana Rafała Grumana zdobyła 27 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży, a dzięki zdobyciu tych punktów i miejsc Gmina Miejska Bolesławiec obecna jest w zestawieniach sportowych prowadzonych przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, Dolnośląską Federację Sportu.

Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia – jest docenianym ośrodkiem kształcenia lekkoatletycznego na terenie Dolnego Śląska i w kraju. Najważniejszymi wydarzeniami i osiągnięciami klubu w 2016 roku było zdobycie 16 medali Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Polski LZS. Dwoje zawodników startowało na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi. 57 zawodników i zawodniczek uzyskało klasy sportowe, w tym sześcioro II klasę i dwoje I klasę sportową, zdobyli 57 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 11 w mistrzostwach makroregionu. Klub został najlepszym klubem w kategorii młodzików w makroregionie. Zajął 3. miejsce wśród 27 sklasyfikowanych klubów na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród dolnośląskich klubów lekkoatletycznych i 165. miejsce w Polsce wśród 3372 sklasyfikowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki klubów sportowych. Lekkoatleci Bolesłavii w 2016 r. potwierdzili również wysoki poziom sportowy w kategorii młodzika, gdzie po raz drugi z rzędu wygrali rywalizację na terenie makroregionu. Bolesławianie wygrali punktację drużynową okazując się najlepszym spośród 36 dolnośląskich i lubuskich klubów, uzyskując 53 punkty w systemie sportu młodzieżowego.

źródło (tekst, zdjęcie) – UM Bolesławiec

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz