Gracjan Kozak wicemistrzem Polski

W odbywających się w dniach 24-25.09.2016 w Słubicach Mistrzostwach Polski Młodzików startowali lekkoatleci klubu MKS Bolesłavia.

Największy sukces odniósł Gracjan Kozak – uczeń Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, podopieczny Tomasza Markowskiego, który zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem z nowym rekordem życiowym 61 metrów i 67 centymetrów. Wynik ten jest nowym rekordem Dolnego Śląska młodzików, który został poprawiony po 30 latach i wynosił do tej pory 60,58m. Jest również o niecałe 3 metry słabszym rezultatem od obecnego rekordu Polski. W drugiej konkurencji – pchnięciu kulą Gracjan również poprawił rekord życiowy i z wynikiem 14,57m zajął czwarte miejsce w Polsce.

mp-1
Na dziewiątej pozycji w rzucie oszczepem uplasował się Eryk Stec osiągając wynik 47,14m. Również miejsce dziewiąte zajął Marcel Michnowski w chodzie sportowym na 5000 metrów z nowym rekordem życiowym 29:19,46s. Na miejscu jedenastym zakończyła swoje zmagania Dobrosława Pietrkiewicz w rzucie dyskiem bijąc również „życiówkę” osiągając 32,40m.
Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio:

• Piotr Posłuszny w biegu na 300m 37,68s – 15 miejsce.
  • Martyna Goss w biegu na 200 ppł 31,73s – 16 miejsce.
  • Wiktor Wilk w biegu na 600m 1:31,55s – 20 miejsce.
  • Julia Rogula w biegu na 600m 1:44,22s – 26 miejsce.
  • Magdalena Przystarz w biegu na 300m 45,09s – 28 miejsce.

To były ostatnie mistrzowskie zawody w tym roku dla lekkoatletów.

Przed nami tylko jeszcze wieloboje i sezon halowy.

Podsumowując sezon 2016 zdobycze naszych lekkoatletów to udział dwóch zawodników w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, zdobycie 3 medali mistrzostw Polski oraz zdobycie ponad 100 punktów w systemie Sportu Dzieci i Młodzieży.

Jedna myśl na temat “Gracjan Kozak wicemistrzem Polski

1. Gratulacje Gracjan świetny wynik. Gratulacje dla pozostałych zawodników którzy nie bali się podjąć rywalizacji.