19 medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików

Z dziewiętnastoma medalami wrócili najmłodsi lekkoatleci Bolesłavii z mistrzostw Dolnego Śląska, które odbyły się w Oleśnicy.

Zawodniczki trenera Ryszarda Posackiego powróciły z siedmioma medalami. Weronika Godek została mistrzynią Dolnego Śląska w rzucie oszczepem (32.95 m). Zawodniczka ta zdobyła też brązowy medal w skoku w wzwyż (1.50 m). ”Srebro” wywalczyła Magdalena Przystarz w biegu na 300 m (43.46 s) oraz Ania Rudek w biegu na 80 m ppł (13.41 s). Lekkoatletki te zdobyły tez brązowe medale. Magda w biegu na 100 m (13.37 s), a Ania w biegu na 200 m ppł (32.28 s.) Trzecia była Eryka Janiec w skoku w dal (5.04 m).
Cztery miejsca na podium wywalczyli podopieczni trenera Rafała Grumana. Na najwyższym stopniu stanął Rafał Mazur w skoku w dal (5.67 m). Rafał wywalczył również „brąz” w biegu na 100 m (11.81 s). Drugi na mecie był Marcel Michnowski w chodzie na 3000 m (18.23.57 min). Brąz w biegu na 110 m ppł (16.70 s) wywalczył Bartosz Kozak.
Podopieczne trenerki Małgorzaty Markowskiej wywalczyły dwa medale. Julia Rogula srebro w biegu na 800 m (1.44.11 s) oraz Martyna Goss w biegu na 200 m ppł (31.77 s).
Zawodnik trenera Dariusz Łomańskiego Piotr Posłuszny zdobył srebro w biegu na 300 m(38.50 s).
Tradycyjnie już wieloma medalami mogą pochwalić się zawodnicy i zawodniczki trenera Tomasza Markowskiego. Złoty medal zdobył Gracjan Kozak w rzucie dyskiem (53.38 m) oraz w pchnięciu kulą (14.52 m). Pierwszy był również Eryk Stec w rzucie oszczepem (49.67 m). Dwa drugie miejsca wywalczyła Dobrosława Pietrkiewicz w rzucie młotem (32.44 m) i dyskiem (32,00m). ”Srebrną” okazała się też sztafeta 4×100 m (49.42 s) w składzie: Artur Borawski, Wiktor Wilk, Eryk Stec, Gracjan Kozak.
Niewiele do medalu zabrakło Aleksandrze Wołoszyn (3.18.03 min)oraz Wiktorowi Wilkowi (2.56.91 min)w biegu na 1000 m. Czwarta była też: Natalia Piotrowska w biegu na 200 m ppł (34.22 s), Martyna Goss w biegu na 80 m ppł (13.85 s), Piotr Posłuszny w biegu na 100 m (11.85 s), Grzegorz Czepiel w rzucie młotem (28.23 m), Artur Borawski w skoku o tyczce (2.70 m), Kamil Herbut w biegu na 600m (1.36.70 s) oraz sztafeta 4×100 w składzie: Ania Rudek, Magda Przystarz, Eryka Janiec i Dagmara Luszka.