7 medali Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików

Po zdobyciu złotego medalu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przez Dominikę Kwaszcz w skoku w dal i sukcesach juniorów w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska przyszła kolej na ich młodszych kolegów i koleżanki ,którzy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami w Wałbrzychu podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików.

Dwa medale zdobył Piotr Posłuszny, który pewnie zwyciężył w biegu na 300 m (42.70 s).Piotrek wywalczył również „srebro” w biegu na 60 m (7.40 s). Wynik ten jest trzecim rezultatem w Polsce w tym roku w kategorii młodzików. Wiktor Wilk wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 600 m (1.40.80 min). Trenerem obu zawodników jest Dariusz Łomański.
Z zawodniczek Małgorzaty Markowskiej bardzo wartościowy rezultat uzyskała Julia Rogula, która na trudnej wałbrzyskiej bieżni wygrała bieg na 600 m (1.50.20 min). Martyna Goss była trzecia w biegu na 60 m ppł (9.88 s).
Do medali przyzwyczaił nas już Gracjan Kozak. Zawodnik trenera Tomasza Markowskiego pewnie wygrał pchnięcie kulą (14.28 m).
Srebrny medal zdobyła zawodniczka Ryszarda Posackiego Magdalena Przystarz w biegu n 300 m (49.00 s) a brązowy Natalia Piotrowska w skoku w dal (4.59 m).Natalia trenuje od okiem Bartosza Grumana.
Bardzo dobrze skakała wzwyż Malwina Towenek ,która młodziczką będzie dopiero za rok.Nasza zawodniczka skacząc poza konkursem uzyskała piąty rezultat mistrzostw (1.40 m).

Wartym podkreślenia jest fakt, że dla wielu naszych sportowców był to pierwszy start w tej rangi zawodach, w których rywalizowało ze sobą ok. 500 lekkotletek i lekkoatletów z Dolnego Śląska.:

Miejsca i rezultaty pozostałych zawodniczek i zawodników Bolesłavii

4 m        Anna Rudek                                      300 m                                   49.40 s

4 m        Weronika Godek                            skok wzwyż                       1.45 m

5 m        Bartosz Kozak                                   60 m ppł                              10.61 s

6 m        Bartosz Kozak                                   60 m                                     8.05 s

7 m        Aleksandra Wołoszyn                   1000 m                                 2.39.60 min

7 m        Ewelina Kukla                                   pchnięcie kulą                  8.42 m

7 m        Magdalena Przystarz                     60 m                                     8.62 s

7 m        Marcel Michnowski                       60 m ppł                              11.14 s

7 m        Dagmara Luszka                              skok w dal                          4.37 m

8 m        Anna Rudek                                      skok w dal                          4.31 m

9 m        Weronika Godek                            60 m ppł                              11.08 s

9 m        Eryka Janiec                                      skok w dal                          4.30 m

9 m        Grzegorz Czepiel                             pchnięcie kulą                  9.71 m

10 m      Wiktoria Tomczyk                           pchnięcie kulą                  7.80 m

11 m      Zuzanna Burdzy                                 300 m                                   51.30

12 m      Arnold Gorlach                                1000 m                                 3.37.30 min

12 m Gerwatowska Klaudia                        300 m                                   51.40 s

14 m      Aleksandra Stupiec                        60 m                                     8.93 s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *