Od mocnego uderzenia rozpoczęli tegoroczne występy młodzi lekkoatleci Bolesłavii. W odbywających się w dniach 12–14 lutego w Spale Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych nasz klub reprezentowało dwoje bolesłavian.

Dominika Kwaszcz po złotym medalu wywalczonym w ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pokazała, że również w tym roku nie ma sobie równych wśród najlepszych juniorek młodszych Polski. Podopieczna trenera Bartosza Grumana po raz kolejny w tym roku poprawiła rekord życiowy i wywalczyła złoty medal w skoku w dal (5.80 m), tym razem w hali.

– Był to dla mnie trudny konkurs, gdyż zdawałam sobie sprawę, że występuję w roli faworytki, a to nigdy nie jest łatwe, szczególnie w takiej konkurencji, jaką jest skok w dal. Wystarczą trzy nieudane skoki i z medalem można się pożegnać. Jak się jednak okazało, nie ma się czego bać i praca, w którą wkładam tyle serca, opłaca się, a droga, którą obrałam, jest słuszna – powiedziała szczęśliwa Dominika.

Paweł Jóźwiak w skoku w dal wywalczył siódmą pozycję (6.81 m), a w trójskoku był dziesiąty (13.52 m).

Pozostali młodzi bolesłavianie przebywali w tym czasie na zgrupowaniach w Twardogórze, Wrocławiu i Szklarskiej Porębie, przygotowując się do sezonu. Dlatego też w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jabloncu (6 lutego) mogli wystartować tylko ci, którzy mieli najbliżej do tej czeskiej miejscowości.

Złote medale wywalczyli podopieczni Bartosza Grumana: Mateusz Tofil w skoku wzwyż (2.02 m) i w biegu na 60 m ppł. (8.42 s) oraz Dominika Kwaszcz w skoku w dal (5.61 m). Blisko złota był Paweł Jóźwiak – wywalczył srebro w skoku w dal (6.75 m). Paweł zdobył również brąz w trójskoku (13.44 m).

Czwartą pozycję wywalczyła w biegu na 600 m Marcelina Drozdek (1.55.61 min). Szósty w skoku wzwyż był Przemysław Mienculewicz (1.65 m), a siódmy na 60 m ppł. Jakub Karaban (9.15 s).

Z zawodników trenera Dariusza Łomańskiego złoty medal wywalczył, prowadząc od startu do mety, Patryk Modras w biegu na 400 m (53.21 s), a srebrny – Daniel Najdek w biegu na 600 m (1.33.23 min). Na 1500 m borykający się z kontuzją Mateusz Bobrowski zajął piątą pozycję (4.50.41 min).

Spośród podopiecznych trenera Tomasza Markowskiego Dominik Stec był drugi w pchnięciu kulą (14.55 m), a Dawid Borysewicz czwarty (13.30 m). Srebro w biegu na 600 m wywalczył Kamil Kawka. Na czwartej pozycji linię mety minęła w biegu na 60 m Aleksandra Niezgoda (8.31 s), a na siódmej – Sylwia Jaźwicz (8.51 s). Szósty w trójskoku był Krystian Skrzypacz (12.27 m). Trenerem całej czwórki jest Ryszard Posacki.

W najbliższą sobotę najmłodsi lekkoatleci z Bolesławca rywalizować będą ze swoimi rówieśnikami w Wałbrzychu podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików. Życzymy powodzenia.