W czasie Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej w dniach 28–30 czerwca, MKS Bolesłavia zajął w punktacji drużynowej dziewiąte miejsce w Polsce (na 177 sklasyfikowanych klubów), zdobywając 75 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży.

Klasą dla siebie była reprezentantka Polski Ewa Ochocka. Zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki z rekordem życiowym 14,15 s. Zajęła też czwarte miejsce w biegu na 400 m ppł (61.15 s).

Na trzecim stopniu podium w biegu na 3000 metrów z przeszkodami stanął Wojciech Karaban (9.18.73 s).

Kacper Olszewski w pchnięciu kulą (16.15 m – 6 kg) zajął dziewiąte, a w rzucie dyskiem (51.64 m – 1,75 kg) piąte miejsce. W rzucie młotem Dawid Kopała (61.31 m – 6 kg) zajął piąte miejsce, bijąc swój rekord życiowy, a jego kolega Wojciech Kutryba – miejsce dwudzieste (42.74 m).

Paweł Jóźwiak zajął jedenaste miejsce w skoku w dal, bijąc w eliminacjach rekord życiowy (6.77 m), i dziewiątą lokatę w trójskoku (13,73 m).

W chodzie na 10000 metrów Grzegorz Oślak uplasował się na dziesiątej pozycji z czasem 51:17,02 s. W skoku w dal Damian Gradzik z wynikiem 6,47 m był piętnasty. Zaś Monika Chmielik w biegu na 100 metrów przez płotki zajęła szesnaste miejsce z czasem 15,79 s. A Mateusz Kopeć w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął dziewiętnaste miejsce (10.13,09 s).

Trenerami zawodników są Małgorzata Markowska, Rafał Gruman, Ryszard Posacki, Paweł Wiśniewski, Dariusz Łomański i Tomasz Markowski.