W zawodach wzięli udział lekkoatleci, którzy chcieli sprawdzić swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 28–30 czerwca w Białej Podlaskiej.

Złoto wywalczył po raz kolejny Kacper Olszewski, posyłając dysk na odległość 52.84 m. Podopieczny trenera Tomasza Markowskiego był również czwarty w pchnięciu kulą (15.93 m). Dawid Kopała zajął drugie miejsce w rzucie młotem (59.58 m) oraz siódme w rzucie oszczepem (41.99 m). W rzucie młotem ósme miejsce wywalczył Wojciech Kutryba (43.37 m).

Zwyżkującą formę prezentują nasi skoczkowie, którzy przywieźli dwa medale w kategorii junior młodszy i junior. W tej pierwszej kategorii brązowy krążek w trójskoku zdobył zawodnik trenera Ryszarda Posackiego Krystian Skrzypacz (13.12 m), natomiast wśród juniorów trzecie miejsce w tej samej konkurencji wywalczył Paweł Jóźwiak (13.43 m).

Złoto ze Słubic przywiózł Wojciech Karaban, który pewnie zwyciężył w biegu na 3 km z przeszkodami (9.34.20 min), co stawia go wśród faworytów zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów. Krok od medalu była Monika Chmielik, która przebiegając dystans 100 m ppł (15.67 s), zajęła czwartą lokatę. Oboje trenują pod okiem Małgorzaty Markowskiej.

Bardzo dobrze wystartował Piotr Gadziński. Podopieczny trenera Bartosza Grumana zajął 6 miejsce w biegu na 400 m ppł (58.41 s) oraz jedenaste na 110 m ppł (15.81 s).

Równocześnie z juniorami rywalizowali seniorzy. Wspaniale w tej kategorii spisała się Beata Dąbal, która wywalczyła srebro w pchnięciu kulą (11.50 m) oraz medal brązowy w rzucie dyskiem (36.74 m).

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Paweł Jóźwiak – skok w dal – 9 miejsce – 6.01 m
Krystian Skrzypacz – skok w dal – 9 miejsce – 5.76 m
Amelia Kołodziej – skok wzwyż – 13 miejsce – 1.50 m
Patryk Modras – 400 m – 19 miejsce – 52.50 s
Daniel Najdek – 400 m – 23 miejsce – 55.04 s
Paweł Jóźwiak, Piotr Gadziński, Daniel Najdek, Patryk Modras – sztafeta 4 x 400 m – 10 miejsce – 3.36.78 min.