Nagrody Prezydenta Bolesławca za promocję miasta

Uroczysta gala nagród Prezydenta Bolesławca za promocję miasta odbyła się w czwartek 13 marca. Wśród nagrodzonych znalazła się czwórka reprezentantów MKS Bolesłavia: trener Małgorzata Markowska oraz zawodnicy Ewa Ochocka, Dominika Kwaszcz oraz Dawid Kopała.

 

Małgorzata Markowska

Trener MKS Bolesłavia, nauczyciel WF w ZSHiU, Pracownik PCEiKK, Trener Kadry Dolnego Śląska młodzików w konkurencjach wytrzymałościowych od lat szkoli zawodników zajmujących miejsca w finałach i na podium Mistrzostw Polski, przyczyniając się tym samym do promocji naszego miasta.

Od kilkunastu lat prowadzi grupę lekkoatletów, która liczy około 25 osób uczęszczających przede wszystkim do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszego miasta i terenu powiatu.

Zawodnicy szkoleni przez Małgorzatę Markowską są powoływani do Kadry Dolnego Śląska  i Kadry Polski zapewniając sobie starty na Mistrzostwach Polski Młodzików, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów i zawodach Międzynarodowych, gdzie wnoszą ogromny wkład w promocję miasta.

Małgorzata Markowska jako trener w roku 2013 została nagrodzona przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki drugim miejscem na Dolnym Śląsku w sporcie młodzieżowym.

Zawodnicy Małgorzaty Markowskiej członkami Kadry Narodowej i medaliści Mistrzostw Polski:

 • Ewa Ochocka zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 400 m ppł w lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Doniecku. Ewa została powołana również do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach. Ewa zwyciężyła w tych zawodach w biegu na 400 m ppł . Złota medalistka Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 100 m ppł. Rekordzistka Dolnego Śląska na 400m ppł.
 • Bartosz Wróbel zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorów. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie w biegach przełajowych.
 • Dominika Kamińska powołana do reprezentacji Polski na Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup startowała w biegu przeszkodowym na 3000 metrów, w którym zajęła miejsce piąte. Finalistka Mistrzostw Polski Juniorek.
 • Maciej Goss brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 400 m ppł, Finalista Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie zajął siódme miejsce w finale biegu na 400m ppł.
 • Wojciech Karaban Finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łodzi w biegu na 2000 m z przeszkodami.

Wkład grupy Małgorzaty Markowskiej w promocję Gminy Bolesławiec jest jednym z bardziej znaczących wśród wszystkich sekcji i klubów sportowych z terenu Bolesławca.

Zawodnicy zdobyli w 2013 roku cztery pierwsze klasy sportowe, czterokrotnie reprezentowali Polskę na zawodach Międzynarodowych, zdobyli 64,6 punktów  w systemie Sportu Młodzieżowego, przyczyniając się do zajęcia przez Gminę Bolesławiec ósmego miejsca na Dolnym Śląsku.

Ewa Ochocka

9 miejsce w Mistrzostwach Świata.

W Doniecku (Ukraina) podczas lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych Ewa Ochocka zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 400 m ppł z wynikiem 59,88 s.

 • Mistrzyni Polski

Ewa w czerwcu została Mistrzynią Polski podczas Mistrzostw Polski LZS w Słubicach w biegu na 100 m ppł wynikiem 13,85 s.

 • Członek Kadry Narodowej

Ewa Ochocka została powołana do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach. Ewa zwyciężyła w tych zawodach w biegu na 400 m ppł i uzyskała znakomity wynik 61.01s, dający jej minimum wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.

 • Rekord Dolnego Śląska

Ewa ustanowiła w roku obecnym rekord Dolnego Śląska w biegu na 400 m przez płotki który wynosi 59,88s. Ewa Ochocka zdobyła 6 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dzięki zdobyciu powyższych punktów Gmina Bolesławiec obecna jest w zestawieniach sportowych prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, UMWD, PZLA, DZLA ,Dolnośląską Federację Sportu. Ewa Ochocka jest zawodniczką MKS Bolesłavia. Trenerem Ewy Ochockiej jest Małgorzata Markowska. Ewa jest objęta szkoleniem w Kadrze Polski Juniorów. Ewa posiada pierwszą klasę sportową. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są bieg na 100 m ppł i 400 m ppł. Trenuje Lekką Atletykę od pięciu lat.

Dominika Kwaszcz

 • Wicemistrzyni Polski w skoku w dal i na 100m przez płotki

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w dniach 28-29 września w Radomiu podwójną Wicemistrzynią Polski została Dominika Kwaszcz zdobywając srebrny medal w skoku w dal uzyskując wynik 5.44 m oraz w biegu na 100 m przez płotki uzyskując czas 14,85s.

 • Mistrzyni Makroregionu Młodzików w skoku w dal i na 100m przez płotki

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odbywających się we wrześniu we Wrocławiu Dominika zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal wynikiem 5,42  i pierwsze miejsce w biegu na 100 m ppł wynikiem 15,29s.

 • Mistrzyni Dolnego Śląska

W majowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dominika została Mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 100 m ppł wynikiem 15,10 s. W lutym natomiast w Wałbrzychu w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dominika została Mistrzynią Dolnego Śląska w skoku w dal wynikiem 4,95m.

Dominika Kwaszcz jest zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia?. Trenuje Lekką Atletykę od trzech lat. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki. W sezonie 2013 osiągnęła znaczące sukcesy na krajowych arenach sportowych. Reprezentowała Bolesławiec i Międzyszkolny Klub Sportowy na wielu zawodach. Dominika jest objęta szkoleniem  w Dolnośląskiej Kadrze Młodziczek. Dominika posiada drugą klasę sportową. W roku 2013 zdobyła dwa medale imprez ogólnopolskich. W sezonie 2013 roku zdobyła 6 punktów w systemie sportu młodzieżowego dla Gminy Bolesławiec. Trenerem Dominiki Kwaszcz jest Bartosz Gruman.

Dawid Kopała

 • Wicemistrz Polski

Na lipcowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych Dawid Kopała w rzucie młotem został wicemistrzem Polski z wynikiem 60,78 m.

 • Nadzieje Olimpijskie

Dawid Kopała został powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Svitavy w Czechach.   Dawid  w rzucie młotem z wynikiem 57,20 m zajął trzecie miejsce.

 • Mistrz Polski LZS

Dawid w czerwcu został Mistrzem Polski LZS podczas Mistrzostw Polski w Słubicach w rzucie młotem wynikiem 59,12 m.

Dawid Kopała zdobył 9 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dzięki zdobyciu powyższych punktów Gmina Bolesławiec obecna jest w zestawieniach sportowych prowadzonych przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, PZLA, DZLA, Dolnośląską Federację Sportu. Dawid Kopała jest zawodnikiem Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Jego koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są rzut dyskiem, rzut oszczepem i rzut młotem. W sezonie 2013 osiągnął znaczące sukcesy na międzynarodowych i krajowych arenach sportowych. Reprezentował Polskę, Bolesławiec i Międzyszkolny Klub Sportowy na wielu zawodach. Dawid jest objęty szkoleniem w Dolnośląskiej Kadrze Juniorów. Dawid Kopała posiada drugą klasę sportową. Trenerem Dawida Kopały jest Tomasz Markowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *