8 medali młodzików w wałbrzyskiej hali

Najważniejsze halowe zawody w województwie w kategorii młodzik zostały rozegrane w sobotę 1 lutego 2014 roku w Wałbrzychu. Bolesławiec w tych lekkoatletycznych rozgrywkach reprezentowało 18 zawodników MKS Bolesłavia w 30 osobostartach. Lekkoatleci przywieźli do Bolesławca 5 złotych oraz trzy brązowe medale.

Doskonałą formę zaprezentowała Dominika Kwaszcz oraz Mateusz Tofil, którzy w swoich dwóch konkurencjach zdeklasowali rywali. Zawodniczka trenera Bartosza Grumana zajęła pierwsze miejsce na 60m przez płotki oraz w skoku w dal, Mateusz natomiast w skoku wzwyż i na 60m przez płotki (trener Paweł Wiśniewski oraz Bartosz Gruman). Halowym mistrzem Dolnego Śląska został również Tobiasz Burzyński w biegu na 1000m.

Wyniki Dominiki Kwaszcz w skoku w dal oraz Mateusza Tofila w biegu na dystansie 60m ppł. są aktualnie najlepszymi rezultatami w Polsce w kategorii młodzik.

Halowym mistrzem Dolnego Śląska został również Tobiasz Burzyński w biegu na 1000m (3:04,31). Brąz wywalczyła trójka zawodników: Kacper Tałocha na 60m ppł. (trener Bartosz Gruman), Laura Śledzińska w pchnięciu kulą (trener Tomasz Markowski) oraz Kamil Kawka na 600m (trener Ryszard Posacki).