19 maja br. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików (14-15 lat).  Na rozgrywane co roku zawody przybyli do Zgorzelca początkujący sportowcy z 23 klubów z naszego województwa. W  rywalizacji wzięli również udział zawodnicy i zawodniczki MKS Bolesłavia, którzy walczyli o medale, a przy okazji poprawiali swoje rekordy życiowe.

W biegach sprinterskich przez płotki (100 m ppł), w kategorii dziewcząt najszybsze okazały się bolesławianki Dominika Kwaszcz – 15,10 s oraz  Klaudia Grabarz – 16,10 s. Dominika zajęła również drugie miejsce w biegu na 300 m przez płotki uzyskując wynik 47.15s. Srebrny medal  zdobyła Kołodziej Amelia w skoku wzwyż wyrównując swój rekord życiowy – 155cm.

Dobrze pobiegła w rywalizacji biegu na 600m Karolina Wolska. Zawodniczka uzyskując wynik   1:46,56 s zajęła trzecie miejsce.
W kategorii chłopców  znakomicie spisał się Dominik Stec, który tryumfował w konkursie rzutu oszczepem i ustanowił swój nowy rekord życiowy 45,32m.
Z bardzo dobrym wynikiem drugie miejsce  w rywalizacji  biegu na 100 metrów zajął Maciej Buciak. Młody sprinter w eliminacjach uzyskał  11,76 s a w finale 11,82 s.
Na drugim stopniu podium stanęli również Tobiasz Burzyński i Szymon Laudański.  Tobiasz w biegu na  dystansie 1000m –  2:57,35, a Szymon w rzucie dyskiem o ciężarze 1 kg  – 38,29 m.

W biegach płotkarskich trzecie miejsce zajęli  Mateusz Tofil  (110 m przez płotki  – 16,90s) oraz Kacper  Popławski  (300 m przez płotki  43,86 s). Kacper przegrał tylko o  jedną setną drugą lokatę z zawodnikiem LKS Polkowice, Jakubem Konefałem.

Bardzo dobrze spisali się nasi adepci sportu w biegach rozstawnych.  Sztafeta 4x100m w składzie: Maciej Buciak, Mateusz Krajewski, Michał Pielichaty oraz Oskar Wilk zajęła drugie miejsce. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyli ich klubowi koledzy: Piotr Gadziński, Joel Kusiciel, Kacper Popławski, Mateusz Tofil.
Podsumowując współzawodnictwo w tej kategorii wiekowej zawodnicy MKS Bolesłavia wywalczyli 13 medali Mistrzostw Dolnego Śląska.