Bolesłavia nagrodzona przez Marszałka

Już po raz 6 z rzędu MKS Bolesłavia został doceniony i nagrodzony finansowo przez władze województwa dolnośląskiego w programie „Organizacja szkolenia sportowego w klubach sportowych z Dolnego Śląska, wytypowanych na podstawie osiągniętych w roku 2012 wyników sportowych”. Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymują wyłącznie kluby sportowe, które osiągnęły wybitne rezultaty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży na poziomie ogólnopolskim.

Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży powstało przy współpracy z Polską Federacją Sportu Młodzieżowego oraz polskimi związkami sportowymi. Wyniki ustalone zostały na podstawie uzyskanych na Mistrzostwach Polski i makroregionie punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Zdaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki, wyższe miejsce w tabeli rankingowej to „nie tylko dowód na to, że klub dysponuje wyjątkowo uzdolnionymi zawodnikami. To również świadectwo upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży”.

Oprócz MKS Bolesłavia wyróżniony został za zgromadzenie 66,35 pkt UKS Tukan Iwiny (orientacja sportowa) oraz  LMKS Gladius Bolesławiec – 63,00 pkt (taekwondo olimpijskie).

Marszałek nagrodził 91 klubów za łączną kwotę ponad 622.000 zł. Pieniądze otrzymane z UMWD MKS Bolesłavia przeznaczy na szkolenie dzieci i młodzieży i zakup sprzęt sportowego. Gala wręczenia nagród odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 lutego 2013 r. we Wrocławiu.

W rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży Miasto Bolesławiec zgromadziło 179,75 pkt. na te wyniki złożyły się tylko 3 bolesławieckie kluby:

  • MKS Bolesłavia Bolesławiec z 106,75 pkt.
  • LMKS Gladius Bolesławiec 63,00 pkt.
  • BKB Bolesławiec 10,00 pkt.

Na podstawie wyników współzawodnictwa bolesławiecki klub znalazł się również w czołówce najlepszych klubów lekkoatletycznych w województwie. Na konferencji lekkoatletycznej Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki MKS Bolesłavia również otrzymał wyróżnienie za zajęcie 4 miejsca na Dolnym Śląsku, ustępując tylko WKS Śląsk Wrocław, AZS AWF Wrocław oraz MKS MOS Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *