W sobotę 10 marca 2012 r. na terenie Muzeum Obóz Jenieckich w Żaganiu przeprowadzone zostały zawody Grand Prix PZLA, Cross Żagański w biegach przełajowych. Zawody zaliczane były do jednych z najważniejszych imprez w biegach przełajowych w naszym regionie.

Zawodnicy zajmując czołowe miejsca uzyskiwali punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży rywalizując w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Organizatorzy poinformowali, iż na starcie we wszystkich kategoriach wiekowych i dystansach stawiło się łącznie ok 400 licencjonowanych zawodników z Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego. Zawodnicy MKS Bolesłavia dwukrotnie stanęli na podium tej bardzo ważnej imprezy. Srebro na dystansie 1500m wywalczył podopieczny Bartosz Grumana Tobiasz Burzyński. W swojej kategorii pokonał 29 innych lekkoatletów. Jego starszy kolega Wojciech Karaban na dystansie 3km w kategorii młodzik również był drugi na 21 startujących. Rywalizując z czołówką krajową w konkurencjach wytrzymałościowych ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski w biegach przez przeszkody Bartosz Wróbel uplasował się na 4 miejscu wśród 32 konkurentów na dystansie 4km juniorów. Najlepiej wśród dziewcząt wystartowała Dominika Kamińska. Młoda lekkoatletka w kategorii juniorek zajęła 5 lokatę. Bartosz i Dominika to podopieczni Małgorzaty Markowskiej. MKS Bolesłavia  potwierdził, że jest znakomitym ośrodkiem szkolenia dzieci i młodzieży również w biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział 23 kluby lekkoatletyczne z  województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Bolesłavia zdobyła także cenne 4 punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody Grand Prix PZLA były jednymi z ostatnich sprawdzianów lekkoatletów przed w Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, które już za niespełna dwa tygodnie zostaną rozegrane w Szczecinie. W najbliższa sobotę we Lwówku Śląskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach na przełaj.

2012-03-10 Grand Prix PZLA, Cross Żagański – Żagań (zdjęcia)

2012-03-10 Grand Prix PZLA Cross Żagański – Żagań (wyniki)