Z nieopisaną radością i dumą ogłaszamy, że nasz klub, MKS Bolesłavia, osiągnął bezprecedensowy sukces podczas 30. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży — Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w dniach 5-7 lipca 2024 roku w Lublinie. Nasi młodzi sportowcy, dzięki swojej niezłomnej determinacji i ciężkiej pracy, wywalczyli dla naszego klubu pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji medalowej!

Bolesławiec na szczycie polskiej lekkoatletyki!

Sukces MKS Bolesłavia nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy spojrzymy na oficjalną klasyfikację medalową zawodów. Nasz klub z Bolesławca nie tylko pokonał reprezentacje z wielkich miast, ale zdecydowanie zdominował całą rywalizację. Oto szczegółowe zestawienie:

 1. MKS Bolesłavia Bolesławiec: 3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy medal
 2. AML Słupsk: 3 złote, 1 srebrny, 4 brązowe medale
 3. KS Stal LA Ostrów Wielkopolski: 2 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe medale

Co więcej, wyprzedziliśmy takie potęgi jak:

 • RLTL GGG Radom (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe)
 • SL Olimpia Poznań (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe)
 • AZS-AWF Gorzów (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe)
 • KS AZS AWF Warszawa (2 złote, 2 srebrne)

To niezwykłe osiągnięcie pokazuje, że przy odpowiednim zaangażowaniu, ciężkiej pracy i talencie, nawet kluby z mniejszych ośrodków mogą z powodzeniem rywalizować i zwyciężać z największymi sportowymi potęgami w kraju. Sukces ten jest nie tylko powodem do dumy dla naszego klubu, ale także dla całego Bolesławca, udowadniając, że wielkie marzenia mogą się spełniać niezależnie od wielkości miasta.

Złote medale i rekordy

Nasi zawodnicy zdominowali konkurencje biegowe, zdobywając aż trzy złote medale:

 • Jakub Foremny został podwójnym Mistrzem Polski, triumfując na dystansach 100 m z fenomenalnym czasem 10.66 s oraz 200 m z imponującym wynikiem 21.66 s.
 • Stanisław Strzelecki wywalczył złoto w biegu na 400 m, przekraczając linię mety z czasem 47.26 s.

Srebrne sukcesy

Nasze zawodniczki również stanęły na podium, zdobywając dwa srebrne medale:

 • Vanessa Michaluk została wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m przez płotki, uzyskując czas 13.66 s. Dodatkowo zajęła piąte miejsce w biegu na 100m z wynikiem 12.20 s.
 • Eliza Psiuch zdobyła wicemistrzostwo Polski w skoku wzwyż, ustanawiając swój nowy rekord życiowy wynikiem 170 cm.

Brązowy medal dla drużyny

Nasi sportowcy pokazali, że potrafią świetnie współpracować, zdobywając brązowy medal w sztafecie 4×400 m Mix. W składzie znaleźli się: Jakub Foremny, Stanisław Strzelecki, Vanessa Michaluk oraz Emilia Burmas.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U-18

Z ogromną satysfakcją informujemy, że aż troje naszych zawodników: Jakub Foremny, Stanisław Strzelecki oraz Vanessa Michaluk, uzyskało kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji w dniach 18-21 lipca. To ogromne wyróżnienie i szansa na kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej!

Pozostałe wyniki

Warto wspomnieć o innych świetnych występach naszych zawodników:

 • Diana Majewska zajęła V miejsce w rzucie dyskiem, ustanawiając nowy rekord życiowy wynikiem 37.09 m.
 • Emilia Burmas uplasowała się na XIII miejscu w biegu na 400 m ppł z czasem 66.80 s.
 • Julia Halewicz zajęła XIV miejsce w rzucie oszczepem (33.62 m).
 • Michał Bonk był XIX w rzucie młotem (45.84 m).
 • Emilia Hoszowska zajęła XX miejsce w rzucie młotem (43.84 m).
 • Mateusz Kupczak był XX w pchnięciu kulą (12.94 m).
 • Piotr Tutak zajął XXIII miejsce w rzucie oszczepem (43.02 m).
 • Michał Psiuch, mimo ustanowienia rekordu życiowego na poziomie 50 m, nie zaliczył żadnej odległości.

Podziękowania dla trenerów

Ogromne brawa należą się również naszym trenerom: Małgorzacie Markowskiej, Pawłowi Wiśniewskiemu i Tomaszowi Markowskiemu, których ciężka praca i zaangażowanie przyczyniły się do tego wspaniałego sukcesu.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć wszystkich naszych zawodników. Ich wysiłek, determinacja i duch walki zaowocowały nie tylko świetnymi wynikami indywidualnymi, ale także przyczyniły się do zdobycia przez MKS Bolesłavia pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. To historyczny sukces, który motywuje nas do dalszej pracy i rozwoju, udowadniając, że Bolesławiec może być prawdziwą kuźnią lekkoatletycznych talentów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów na nadchodzących Mistrzostwach Europy U-18! Niech ten triumf będzie inspiracją dla młodych sportowców z mniejszych miast w całej Polsce — marzenia się spełniają, gdy ciężko na nie pracujemy! MKS Bolesłavia pokazała, że przy odpowiednim zaangażowaniu i talencie, można pokonać nawet największe kluby z metropolii. Jesteśmy dumni, że to właśnie Bolesławiec staje się nowym centrum polskiej lekkoatletyki młodzieżowej!

Galeria zdjęć

Podziękowania dla sponsorów

Serdecznie dziękujemy naszym kluczowym sponsorom: Kras-Dom oraz Gerresheimer. Wasze wsparcie umożliwiło nam osiągnięcie tego historycznego sukcesu. Jesteście nieodłączną częścią triumfu MKS Bolesłavia!

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz