30 maja w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztafetach Mieszanych 4×400 m. Nasz klub w kategorii U18 reprezentowało czworo zawodników: Jakub Foremny, Emilia Burmas, Stanisław Strzelecki i Vanessa Michaluk. Nasza drużyna, która zimą wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski  podczas  Halowych Mistrzostw Polski, tym razem stanęła przed szansą zdobycia medalu na otwartym stadionie.

Podczas mistrzostw odbyły się trzy serie biegów. Nasi zawodnicy rywalizowali w trzeciej – jak się okazało najsilniejszej serii. To właśnie wyniki tego biegu zadecydowały o ostatecznym podziale medali. Po wspaniałej rywalizacji, biegnąca na ostatniej zmianie, Vanessa Michaluk minęła linię mety jako trzecia i tym samym nasza drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Czas, jaki uzyskała nasza sztafeta to 3:36,26, przed nami linię mety minęli zawodnicy Olimpijczyka Wrocław z czasem 3:35,26, a zwyciężyła drużyna Wawelu Kraków z czasem 3:33,81.

Warto odnotować, że tego dnia Stanisław Strzelecki wystartował jeszcze raz, tym razem w biegu indywidualnym na 400m. Mimo tego, że był to jego drugi bieg na tym dystansie tego samego dnia, na mecie uzyskał imponujący wynik – 47,24s. Jest to nie tylko najlepszy wynik w Polsce w kategorii U18, ale też nowy rekord klubu.

Gratulacje dla zawodników i trenerów. Forma naszych reprezentantów dobrze wróży przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się na początku lipca, także w Lublinie.

Dziękujemy za wsparcie i transport firmie PKS Bolesławiec.   

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz