W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Przez trzy dni, od 9 do 11 lutego na hali KGHM Ślęza Arena, rywalizowali najlepsi juniorzy z całej Polski. Oczywiście w stolicy Dolnego Śląska nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu, którzy sprawili niemałą niespodziankę.

Kategoria U18 – Przełamywanie granic i ustanawianie rekordów

Stanisław Strzelecki zaimponował wszystkim już w biegu eliminacyjnym na 300 m, w którym poprawił rekord Polski uzyskując czas 33,84 s. Z niecierpliwością czekaliśmy więc na bieg finałowy. Faworyt nie zawiódł – fantastyczny bieg zaowocował kolejnym rekordem Polski (33,55 s), a nasz zawodnik zdobywa złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Warto odnotować, że jest to najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Europie i drugi na świecie. Uzyskany przez Staszka czas to nie tylko jego osobisty sukces, ale także dowód na to, że granice są po to, by je przekraczać.

Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Vanessy Michaluk. Nasza płotkarka, mimo że najmłodsza w stawce, wywalczyła brązowy medal na 60 m przez płotki, osiągając czas 8,61 s, co jest jej nowym rekordem życiowym (PB).

Sporo emocji dostarczył nam występ naszej sztafety 4×400 m mix, w składzie Jacek Czajkowski, Emilia Burmas, Stanisław Strzelecki, Vanessa Michaluk. Fantastyczny bieg i zacięta rywalizacja z drużyną z Krakowa sprawiły, że nasi zawodnicy osiągnęli czas 3,40.34 min., który okazał się lepszy od rekordu Polski! Niestety jeszcze lepszy wynik uzyskali zawodnicy z Wawelu Kraków i to oni zostali Mistrzami Polski, a nasza reprezentacja, zdobywając srebrne medale, uzyskała tytuł Wicemistrzów Polski.

Emilia Burmas zajęła 8 miejsce na 600 m, z czasem 1,37.91 s, również ustanawiając nowy rekord życiowy. Jacek Czajkowski zajął 6 miejsce na 300m z czasem 35,85 s, a Eliza Psiuch zajęła 13 miejsce w skoku wzwyż, osiągając wysokość 150cm. Mateusz Kupczak uplasował się na 16 miejscu w pchnięciu kulą, z wynikiem 11,41 m.

Kategoria U20 – Wytrwałość i dążenie do celu

W kategorii U20 Amelia Szymska zajęła 20 miejsce na 200 m z czasem 26,19 s, a Oliwier Skorupiński był 21 na 1500 m, z wynikiem 4,26.54. Julia Szymska uplasowała się na 31 miejscu na 400 m, z czasem 64,58 s.

Sztafeta 4×400 m mix, w której biegli Oliwier Skorupiński, Amelia Szymska, Gabriel Sadowski, Julia Szymska, zajęła 5 miejsce, z czasem 3,57.20 min., pokazując tym samym, że zespół posiada wielki potencjał, który będzie rozwijać się w nadchodzących latach.

Podsumowanie

Zdobywając trzy medale nasz klub zajął w klasyfikacji medalowej 17 miejsce na 78 sklasyfikowanych klubów. Osiągnięcia młodych lekkoatletów z MKS Bolesłavia są dowodem na to, że ciężka praca, determinacja oraz wsparcie doświadczonych trenerów przynoszą wymierne efekty. Każdy z tych wyników jest krokiem naprzód nie tylko dla zawodników, ale także dla całego klubu, który nieustannie dąży do promowania sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników i z niecierpliwością oczekujemy na ich kolejne sukcesy, które z pewnością nadejdą. MKS Bolesłavia to nie tylko klub lekkoatletyczny, to rodzina, która wspólnie świętuje każdy sukces. To właśnie pasja i wspólne cele prowadzą nas do nieustannego rozwoju i osiągania coraz lepszych wyników.

Galeria zdjęć

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz