W dniach 7-9 lipca 2023 roku, na terenie imponującego Stadionu Śląskiego w Chorzowie, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która przyciągnęła uwagę licznej grupy utalentowanych lekkoatletów reprezentujących MKS Bolesłavię. To był czas nie tylko intensywnej rywalizacji, ale także niezwykłych osiągnięć oraz ustanawiania nowych rekordów życiowych. Po tych trzech dniach zmagania sportowców nasza drużyna wraca z dwoma cennymi medalami.

Wysoka konkurencja i determinacja zawodników MKS Bolesłavia zaowocowały zdobyciem aż 47 punktów, umożliwiając nam zajęcie 15. miejsca w klasyfikacji ogólnej wśród klubów z całego kraju oraz 1. miejsca w rankingu klubów z Dolnego Śląska. To niesamowity sukces, który potwierdza naszą pozycję jako jednego z czołowych klubów lekkoatletycznych w Polsce.

Oto lista naszych utalentowanych zawodników i ich osiągnięć:

 1. Oliwier Skorupiński – zdobył srebrny medal w biegu na 1500m, uzyskując niesamowity czas 4:02.52s.
 2. Stanisław Strzelecki – wywalczył brązowy medal w biegu na 400m z imponującym czasem 48,31s, który stanowi jednocześnie jego nowy rekord życiowy.
 3. Katarzyna Pierzchalska – zajęła 4. miejsce w skoku wzwyż, uzyskując wynik 1,65m.
 4. Julia Halewicz – osiągnęła 6. miejsce w rzucie oszczepem, ustanawiając nowy rekord życiowy na poziomie 39,70m oraz 16. miejsce w rzucie młotem z wynikiem 41,87m.
 5. Emilia Burmas – zdobyła 11. miejsce w biegu na 400m przez płotki, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy na poziomie 65,31s.
 6. Amelia Szymska – zajęła 12. miejsce w biegu na 200m, uzyskując wynik 25,80s.
 7. Kinga Miżdal – uplasowała się na 13. miejscu w skoku wzwyż, osiągając wynik 1,54m.
 8. Piotr Tutak – zajął 13. miejsce w konkurencji rzutu dyskiem, uzyskując wynik 49,35m.
 9. Diana Majewska – zdobyła 19. miejsce w rzucie młotem, osiągając wynik 40,90m.
 10. Mateusz Kupczak – zajął 19. miejsce w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 13,58m.
 11. Julia Szymska – uplasowała się na 20. miejscu w biegu na 400m, osiągając nowy rekord życiowy na poziomie 60,07s.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tych wspaniałych osiągnięć i gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom oraz ich niezastąpionym trenerom. To niezwykłe wyniki, które budują naszą pozycję jako klubu lekkoatletycznego na mapie Polski. Czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy i wspólną drogę ku jeszcze wyższym osiągnięciom!

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz