Dwójka naszych zawodników, Katarzyna Pierzchalska i Oliwier Skorupiński, odnotowali udane debiuty w reprezentacji Polski. Ich występ miał miejsce 11 czerwca podczas międzypaństwowego meczu U18 pomiędzy Polską, Węgrami, Słowacją, Czechami i Słowenią.

Oliwier Skorupiński wystartował w biegu na 1500m, w którym startowało 10 osób – po dwie z każdego kraju. Strategia biegu polegała na wyścigu o miejsca, dlatego Skorupiński od początku utrzymywał się w środku stawki, aż do ostatnich 200 metrów przed metą. Wtedy zdecydował się zaatakować, udając mu się wyprzedzić kilka osób. Po zaciętym finiszu, zajął trzecie miejsce z czasem 4:00;48. Warunki pogodowe tego dnia były zmiennne – raz świeciło słońce, a po chwili padał deszcz. Tego samego dnia w konkurencji skoku wzwyż wystartowała Katarzyna Pierzchalska, kończąc zawody na dziewiątym miejscu z wynikiem 1.60m. Oboje zawodnicy z pewnością czerpią dumę i motywację z pierwszego startu z polskim orłem na piersi, co zapewne będzie im motorem do ciężkiej pracy i osiągania coraz lepszych wyników w kolejnych latach.

Zawody odbyły się w Słowenii, w miejscowości Ptuj, gdzie polska reprezentacja zajęła drugie miejsce. Gratulujemy naszym zawodnikom ich debiutu w biało-czerwonych barwach i niecierpliwie czekamy na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w lipcu. Trenerem Oliwiera jest Dariusz Łomański, a Katarzyny – Bartosz Gruman.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz