Mimo wakacji lipiec był niezwykle pracowity dla naszych zawodników, gdyż przez ostatni miesiąc odbywały się Mistrzostwa Polski w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwsi swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy kategorii U20. W dniach 7-9 lipca w Radomiu nasz klub reprezentowało troje zawodników – Michał Zazula w skoku w dal, Szymon Szal w skoku o tyczce (podopieczni Bartosza Grumana) oraz Julita Ośko w rzucie młotem (podopieczna Tomasza Markowskiego). Najbliżej medalu był Michał, który skacząc 6,96m zajął 4 miejsce. Szymon pobił w konkursie swój rekord życiowy pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,60m. Pozwoliło to na zajęcie 9 miejsca. Julita także ustanowiła swój rekord życiowy posyłając młot na odległość 40,59m i zajmując 15 miejsce. W wielobojowych Mistrzostwach Polski juniorów Szymon Szal w 10-boju zajął 9 miejsce.

Tydzień później w Bielsku Białej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski U18. Po raz kolejny wystawiliśmy troje reprezentantów. Katarzyna Pierzchalska (podopieczna Bartosza Grumana) wystartowała w skoku wzwyż, Karolina Guzowska (podopieczna Małgorzaty Markowskiej) rywalizowała na dystansie 400m ppł, a Oliwer Psiuch (podopieczny Tomasza Markowskiego) w rzucie młotem. Najbliżej podium była Kasia, która w finale wyrównała swój najlepszy wynik skacząc 166cm, co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca. Wysoką formę potwierdziła Karolina, która pobiegła 65,06s ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy i zajmując ostatecznie 13 miejsce. Oliwer Psiuch posłał młot na odległość 47,22m i zajął 17 miejsce.

Ostatni wyjazd miał miejsce do Poznania, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Tym razem nasza reprezentacja liczyła czworo zawodników. Gracjan Kozak rywalizował w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Martyna Olszowy w rzucie oszczepem (zawodnicy Tomasza Markowskiego), Izabela Kalenik (zawodniczka Pawła Wiśniewskiego) brała udział w konkursie skoku wzwyż, a Kacper Skibiak (zawodnik Dariusza Łomańskiego) ścigał się na dystansie 1500m. W końcowej rywalizacji Gracjan zajął 7 miejsce w pchnięciu kulą – 15,40m i 13 w rzucie dyskiem – 39,93m. Martyna w swoim najlepszym rzucie uzyskała odległość 34,42m i zajęła 10 miejsce. Iza pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,59cm co pozwoliło jej na zajęcie 7 miejsca. Kacper po bardzo dobrym biegu zajął 9 miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 3:51,6min.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz