Zapraszamy do zapoznania się z osiągnięciami lekkoatletów z klubu MKS Bolesłavia podczas wakacyjnych startów w imprezach ogólnopolskich.

W Lublinie w dniach 2-4.07.2021odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Doskonale w nich spisał się Michał Zazula podopieczny Rafała Grumana, który w skoku w dal uzyskał wynik 7,05m zajmując drugie miejsce w kraju. W rzucie oszczepem reprezentowała Bolesławiec Maja Karasiewicz, która w finale zajęła 10 miejsce z wynikiem 38,88m.

Grzegorz Czepiel startował w rzucie dyskiem i w rzucie młotem i zajął odpowiednio 18 miejsce w dysku (39.04m) i 18 miejsce w młocie (44,74m). Oboje to podopieczni Tomasza Markowskiego.

Dla czwórki naszych zawodników udane okazały się odbywające się w Suwałkach Mistrzostwa Polski U23. Największe powody do zadowolenia może mieć Gracjan Kozak, który zdobył dwa srebrne medale – w pchnięciu kulą (17.56m) oraz w rzucie dyskiem (50.91m). Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali nasi zawodnicy. Martyna Olszowy zajęła 7 miejsce w rzucie oszczepem uzyskując najlepszy wynik w sezonie 39.22m, a nasi skoczkowie wzwyż – Mateusz Tofil i Dawid Bałut – także poprawili swoje najlepsze tegoroczne rezultaty i skacząc odpowiednio 206cm i 198cm zajęli w finale 4 i 8 miejsce.

Martyna i Gracjan to podopieczni trenera Tomasza Markowskiego, a Dawid i Mateusz – Pawła Wiśniewskiego.

W klasyfikacji punktowej nasz klub zajął 17 miejsce w Polsce na niemal 100 sklasyfikowanych klubów.

We Włocławku w dniach 28-30.07.2021 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Z naszych lekkoatletów najlepiej spisał się Szymon Szal podopieczny Rafała Grumana, który w dziesięcioboju zajął czwarte miejsce z rekordem życiowym 5639 punktów.

W biegu na 2000m z przeszkodami Gabriel Sadowski zajął 9 miejsce z rekordem życiowym 6:29,05s. Gabriel to podopieczny Dariusza Łomańskiego.

W rzucie młotem 17 miejsce z rekordem życiowym (40,16m) zajęła Julita Jośko. Również w rzucie młotem Filip Burniak z wynikiem 45,18m zajął 15 miejsce. W rzucie oszczepem Ewelina Grudzień zajęła miejsce 19 z wynikiem 33,18m. Cała trójka trenuje pod okiem Tomasza Markowskiego.

Sezon wakacyjny można uznać za udany. Trzy medale Mistrzostw Polski oraz 117 punktów w Systemie Sportu dzieci i młodzieży to bardzo dobry wynik. Czekamy jeszcze na starty najmłodszych 15-latków, którzy w połowie września wystartują w makroregionie. Najlepsi zakwalifikują się do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się pod koniec września w Karpaczu. Ostatnią imprezą kończącą sezon będą biegi przełajowe, a po nich już tylko podsumowanie. Starszym zawodnikom gratulujemy, a młodszym życzymy powodzenia.

Dziękujemy Dowódcy 23 Pułku Artylerii płk Markowi Wasielewskiemu za możliwość startu żołnierza naszej Jednostki Gracjana Kozaka w Mistrzostwach Polski.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz