Nagrodę w dziedzinie sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Nagrody potwierdza się statuetką, laureaci otrzymują również gratyfikację finansową.

Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia” jest cenionym ośrodkiem kształcenia lekkoatletycznego na terenie Dolnego Śląska i w Polsce. Najważniejszymi osiągnięciami klubu w 2020 roku było zdobycie 7 medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski LZS. Zawodnicy klubu zdobyli 71 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 9 w mistrzostwach makroregionu.

W ramach Klubu MKS Bolesłavia funkcjonuje Ogólnopolski Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS oraz prowadzony jest Ogólnopolski Program „Lekkoatletyka dla każdego” obejmujący 4 grupy szkoleniowe. Dwóch zawodników klubu objętych jest szkoleniem w Kadrze Narodowej, a sześciu w Zapleczu Kadry Narodowej. 37 zawodników i zawodniczek klubu uzyskało klasy sportowe, w tym trzynaścioro III klasę, czworo II klasę i jeden I klasę sportową.

Klub w 2020 roku zdobył 137 punktów w systemie sportu młodzieżowego organizowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz zajął 4. miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród dolnośląskich klubów lekkoatletycznych.

Nagrody również otrzymali zawodnicy MKS Boleslavia

Michał Zazula zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia” w 2020 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu został wicemistrzem Polski w 7-boju lekkoatletycznym zdobywając 4825 punktów. Michał Zazula podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Radomiu został Mistrzem Polski w skoku w dal oraz Mistrzem Dolnego Śląska w skoku w dal i w skoku wzwyż. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada II klasę sportową.

Gracjan Kozak – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, w 2020 roku jako reprezentant Polski uczestniczył w Meczu Międzynarodowym POLSKA-CZECHY Juniorów w Karpaczu, gdzie zdobył 1. miejsce w rzucie dyskiem oraz 2. miejsce w pchnięciu kulą. Gracjan Kozak jest Wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, brązowym medalistą Polski LZS w pchnięciu kulą, Mistrzem Dolnego Śląska w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada I klasę sportową.